Gdzie mieszka szczęście – Wydawnictwo WILGA

Czym jest szczęście? Myślicie czasami o tym, co daje Wam radość z życia i spełnienie? Doceniacie te drobne, ważne chwile z bliskimi, czy marzycie by mieć więcej i więcej? Dziś chciałam pokazać Wam piękną i wzruszającą opowieść o tym, jak ważnym jest docenianie tego co mamy. Trzy małe myszki udowadniają co tak naprawdę liczy się w życiu!

 

 

„Gdzie mieszka szczęście”

koszyk

 

Wydawnictwo Wilga skierowało do najmłodszych poruszającą historię, wypełnioną po brzegi cudownymi ilustracjami i przeróżnymi dodatkami (dziurki, okienka, rozkładane strony). Autorem książki jest Barry Timms, zaś szatę graficzną przygotował Greg Abbott.

W małym domku wraz z rodziną mieszka szczęśliwie Mysz Szara. Słychać tam gwar dziecięcych zabaw i widać radosną familię, jednak pewnego dnia spacerując po lesie mysz dostrzega drzwi do większego domu, z mnóstwem miejsca, szerokim balkonem i Myszą Białą. Zazdrości takiego dostojnego domu, ale Mysz Biała pokazuje że nieopodal jest jeszcze wspanialszy dom. Istna rezydencja z salą balową i wieżyczką. Tam mieszka Mysz Brązowa, która oprowadza gości po wnętrzu swego pałacu. Ale czy jest szczęśliwa? Nie! Bogaczka ma teleskop przez który obserwuje w dzień szczęśliwą rodzinę żyjącą w maleńkim domu w lesie. Tam dostrzega szczere uśmiechy i radość, których jej bardzo brakuje. Prawdziwym szczęściem nie są bowiem kosztowności i piękne przedmioty, a to co kochamy najbardziej!

Piękna, ciepła opowieść skierowana do dzieci w wieku 3 – 6 lat, dzięki której możemy podjąć z dziećmi wiele ważnych i potrzebnych rozmów. Żyjemy w bardzo zabieganych czasach i często nie dostrzegamy tego jak wiele mamy. Warto czasami zatrzymać się i przemyśleć co daje nam prawdziwe szczęście, a co jest tylko tym złudnym, chwilowym zauroczeniem.

Dla mnie największą radością jest rodzina i wspólny czas, który spędzamy każdego dnia. To cenię najbardziej i za to jestem wdzięczna. Reszta to tylko dodatek, mała kropla w morzu codzienności. Bardzo polecam Wam tą mądrą opowieść i pamiętajcie, aby cieszyć się z tych małych rzeczy, które tak naprawdę są sensem naszego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz