Gdzie mieszka szczęście – Wydawnictwo WILGA

Czym jest szczęście? Myślicie czasami o tym, co daje Wam radość z życia i spełnienie? Doceniacie te drobne, ważne chwile z bliskimi, czy marzycie by mieć więcej i więcej? Dziś chciałam pokazać Wam piękną i wzruszającą opowieść o tym, jak ważnym jest docenianie tego co mamy. Trzy małe myszki udowadniają co tak naprawdę liczy się w życiu!

 

 

“Gdzie mieszka szczęście”

koszyk

 

Wydawnictwo Wilga skierowało do najmłodszych poruszającą historię, wypełnioną po brzegi cudownymi ilustracjami i przeróżnymi dodatkami (dziurki, okienka, rozkładane strony). Autorem książki jest Barry Timms, zaś szatę graficzną przygotował Greg Abbott.

W małym domku wraz z rodziną mieszka szczęśliwie Mysz Szara. Słychać tam gwar dziecięcych zabaw i widać radosną familię, jednak pewnego dnia spacerując po lesie mysz dostrzega drzwi do większego domu, z mnóstwem miejsca, szerokim balkonem i Myszą Białą. Zazdrości takiego dostojnego domu, ale Mysz Biała pokazuje że nieopodal jest jeszcze wspanialszy dom. Istna rezydencja z salą balową i wieżyczką. Tam mieszka Mysz Brązowa, która oprowadza gości po wnętrzu swego pałacu. Ale czy jest szczęśliwa? Nie! Bogaczka ma teleskop przez który obserwuje w dzień szczęśliwą rodzinę żyjącą w maleńkim domu w lesie. Tam dostrzega szczere uśmiechy i radość, których jej bardzo brakuje. Prawdziwym szczęściem nie są bowiem kosztowności i piękne przedmioty, a to co kochamy najbardziej!

Piękna, ciepła opowieść skierowana do dzieci w wieku 3 – 6 lat, dzięki której możemy podjąć z dziećmi wiele ważnych i potrzebnych rozmów. Żyjemy w bardzo zabieganych czasach i często nie dostrzegamy tego jak wiele mamy. Warto czasami zatrzymać się i przemyśleć co daje nam prawdziwe szczęście, a co jest tylko tym złudnym, chwilowym zauroczeniem.

Dla mnie największą radością jest rodzina i wspólny czas, który spędzamy każdego dnia. To cenię najbardziej i za to jestem wdzięczna. Reszta to tylko dodatek, mała kropla w morzu codzienności. Bardzo polecam Wam tą mądrą opowieść i pamiętajcie, aby cieszyć się z tych małych rzeczy, które tak naprawdę są sensem naszego życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *