Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka – przepiękna, dwujęzyczna bajka wigilijna. Wydawnictwo BABARYBA

Do świąt Bożego Narodzenia jeszcze troszkę czasu, ale ja już dziś chciałam zwrócić Waszą uwagę na przepiękną dwujęzyczną bajkę wigilijną. „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to ciepła, wzruszająca opowieść, ze znakomitymi ilustracjami.

koszyk

Książkę napisał i zilustrował Petr Horáček, mający na swoim koncie tytuł World Best Children’s Books of the Year, przyznawany przez „Washington Post”. Książka jest wznowieniem i bardzo się cieszę, że wydawnictwo Babaryba na prośbę czytelników sięgnęło po ten właśnie tytuł.

Jest Wigilia. Przy pięknie ubranej choince spotykają się zwierzęta. Gąska Zuzia zauważa że na choince brakuje gwiazdki, najlepiej takiej prosto z nieba… Postanawia ją zdobyć!

Podróż gąski trwa długo, po drodze wykorzystuje ona różne sposoby na to, by złapać gwiazdę. Wiatr, gęsty śnieg i późna pora nie sprzyjają Zuzi, jednak w chwili gdy uświadamia sobie że się zgubiła dzieje się coś niezwykłego – jak to w Wigilię – magia tego wyjątkowego dnia.

Choć mamy tu mroźną i śnieżną zimę to ta książka rozgrzeje każde serce! Udowadnia jak piękna jest wartość przyjaźni i klimat Bożego Narodzenia. Czarujące, malownicze ilustracje przeniosły nas w ten wyjątkowy czas. Bardzo polecam do wspólnej, rodzinnej lektury. Zachwyci już najmłodsze dzieci.

Wydawnictwo BABARYBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.