Gabinet zoologii – magiczne, trójkolorowe ilustracje! – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dwa lata temu podzieliłam się z Wami na blogu wspaniałą książką o ludzkim ciele. „Gabinet anatomii” z wydawnictwa Dwie Siostry zrobił na nas ogromne wrażenie i należy do tych książek, które trzeba mieć w swojej biblioteczce. Do środka tej pozycji zajrzeć możecie tutaj –> KLIK.

Dziś mam dla Was kolejną perełkę z serii! „Gabinet zoologii” autorstwa Rachel Williams z ilustracjami duetu Carnovsky (Silvia Quintanilla i Francesco Rugi) robi wrażenie! Duży format, oszałamiające ilustracje i piękne, dopracowane w każdym detalu wydanie zachwyci nie tylko najmłodszych. Znajdziecie tu aż 10 rozdziałów, w których poznacie zwierzęta dziennie i nocne. Zobaczycie je przez magiczne, trójkolorowe soczewki.

 

koszyk

 

Książka jest bardzo przejrzyście i ciekawie przygotowana. Do odkrycia czeka dziesięć ekosystemów. Autorzy zadbali o zapoznanie nas z ciekawostkami o danym środowisku, jest także przewodnik z gatunkami i oczywiście duże, bajeczne rozkładówki, w które można się wpatrywać godzinami. My właściwie się nimi delektujemy!

Przez dołączone trójkolorowe soczewki mamy możliwość zajrzeć w świat fauny i flory. Kolor czerwony odkrywa zwierzęta aktywne w dzień, dzięki barwie zielonej zobaczymy roślinność, a odcień granatowy odkrywa przed nami tajemnicze stworzenia aktywne nocą oraz o świcie i zmierzchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo wartościowa, ciekawie przygotowana lektura! Myślę że z powodzeniem można czytać ją z dziećmi w wieku od około 7 – 8 lat. Taka forma opowieści jest niezwykle fascynująca, bowiem dzieci poznają kongijski las deszczowy, równinę Serengeti, syberyjską tajgę, dorzecze Gangesu i wiele inne siedlisk poprzez obserwację i zabawę. To również wartościowy pomysł na prezent! Koniecznie po nią sięgnijcie.

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz