Gabinet zoologii – magiczne, trójkolorowe ilustracje! – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dwa lata temu podzieliłam się z Wami na blogu wspaniałą książką o ludzkim ciele. “Gabinet anatomii” z wydawnictwa Dwie Siostry zrobił na nas ogromne wrażenie i należy do tych książek, które trzeba mieć w swojej biblioteczce. Do środka tej pozycji zajrzeć możecie tutaj –> KLIK.

Dziś mam dla Was kolejną perełkę z serii! “Gabinet zoologii” autorstwa Rachel Williams z ilustracjami duetu Carnovsky (Silvia Quintanilla i Francesco Rugi) robi wrażenie! Duży format, oszałamiające ilustracje i piękne, dopracowane w każdym detalu wydanie zachwyci nie tylko najmłodszych. Znajdziecie tu aż 10 rozdziałów, w których poznacie zwierzęta dziennie i nocne. Zobaczycie je przez magiczne, trójkolorowe soczewki.

 

koszyk

 

Książka jest bardzo przejrzyście i ciekawie przygotowana. Do odkrycia czeka dziesięć ekosystemów. Autorzy zadbali o zapoznanie nas z ciekawostkami o danym środowisku, jest także przewodnik z gatunkami i oczywiście duże, bajeczne rozkładówki, w które można się wpatrywać godzinami. My właściwie się nimi delektujemy!

Przez dołączone trójkolorowe soczewki mamy możliwość zajrzeć w świat fauny i flory. Kolor czerwony odkrywa zwierzęta aktywne w dzień, dzięki barwie zielonej zobaczymy roślinność, a odcień granatowy odkrywa przed nami tajemnicze stworzenia aktywne nocą oraz o świcie i zmierzchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo wartościowa, ciekawie przygotowana lektura! Myślę że z powodzeniem można czytać ją z dziećmi w wieku od około 7 – 8 lat. Taka forma opowieści jest niezwykle fascynująca, bowiem dzieci poznają kongijski las deszczowy, równinę Serengeti, syberyjską tajgę, dorzecze Gangesu i wiele inne siedlisk poprzez obserwację i zabawę. To również wartościowy pomysł na prezent! Koniecznie po nią sięgnijcie.

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *