„Felek i Tola. Gdzie jest lód?” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Macie ochotę na dużą dawkę doskonałego humoru i zabawnych ilustracji holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga?

Wydawnictwo Dwie Siostry od kilku lat raczy nas wspaniałą serią „Felek i Tola”, z którą dorastała trójka moich dzieci. Niedawno swoją premierę miał siódmy już tom przygód o przygodach lisa łakomczucha i roztropnej zajączki.

Z dużym sentymentem i równie ogromną radością powróciliśmy do naszych ulubionych bohaterów. Niesamowite jest to, że z tych książek się nie wyrasta! Tak, tak, bawiłam się ze Stasiem przy tej lekturze równie dobrze jak kilka lat temu, gdy sięgnęliśmy po pierwsze tomy. Każda część to nowe przygody, a książki możecie czytać niezależnie. Seria przez lata rozrosła się za granicą do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków.

koszyk

Na 128 stronach książki znajdziecie aż 33 krótkie rozdziały, dlatego te przygody świetnie sprawdzą się dla najmłodszych dzieci w wieku przedszkolnym oraz tych, które zaczynają swoją przygodą z samodzielną lekturą. To jednak nie wszystko, bo najważniejsza jest fabuła. Lekka, zabawna, pełna zaskakujących gag i nietuzinkowych perypetii oczaruje nie tylko najmłodszych.

Czy warto komuś sprezentować swój czas? Jak można wykorzystać zamarzniętą kałużę? Co znaczą nowe, dziwne ślady na śniegu? Kim jest Pinga Winga, która tak bardzo zawróciła w głowie, sercu i żołądku Dzidka? Czy chytry plan kradzieży srebrnego jaja ma szansę powodzenia? Kto stanie na ślubym, zwierzęcym kobiercu?

Życiowe historie ubrane w humor i świetne ilustracje, a do tego wartka fabuła rozbawią zarówno przedszkolaki, jak i dorosłych. Wyraziste postacie, doskonałe dialogi i historie, które mogą zdarzyć się naprawdę, no może z przymrużeniem oka! 😉

Czytajcie rodzinnie i bawcie się dobrze!

Polecamy całym sercem.

„Felek i Tola. Gdzie jest lód”

SERIA: Felek i Tola

Tekst: Sylvia Vanden Heede

Przekład: Jadwiga Jędryas

Ilustracje: Thé Tjong-Khing

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 3+

ISBN: 978-83-8150-500-0

Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Koniecznie sięgnijcie także po inne tomy w serii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.