Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Dinozaury to jeden z ulubionych tematów wielu dzieci. Ciekawość i pasja do tych niezwykłych, zagadkowych stworzeń kiełkuje w głowach wielu małych czytelników. Rynek książki dziecięcej obfituje w wiele tytułów poświęconych tym zwierzętom, ale dotąd niełatwo było znaleźć lekturę dla najmłodszych, taką która mogłaby być jedną z pierwszych pozycji wprowadzającej dzieci w świat tych ciekawych stworzeń. Niedawno nakładem wydawnictwa Adamada ukazała się jednak wspaniała książka, którą z powodzeniem możemy czytać dzieciom już od około 4 roku życia (nawet rozczytany trzylatek da radę). To bardzo nietypowy przewodnik po różnych gatunkach dinozaurów. Książka z humorem i pięknymi ilustracjami odpowie na pierwsze dziecięce pytania. Dodatkowo jest to nasz patronat, z którego bardzo się raduję!

 

 

„Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach”  to zabawna opowieść autorstwa Guido Van Genechten’a. Książkę na język polski doskonale przełożył Ryszard Turczyn. Na 32 stronach znajdziemy kurę, która bardzo pragnie udowodnić że historia zawarta na kartach tego  tytułu dotyczy także jej postaci. Ona też jest dinozaurem i strona po stronie będzie to udowadniać. Pokazując swój album rodzinny dziedziczony z dziada pradziada, ów bohaterka przedstawia nam kolejno gatunki dinozaurów, opowiadając o nich krótkie ciekawostki, tak by wszystko na długo zapadło w pamięć odbiorców. Od teraz rodziny welociraptorów, iguanodonów, diplodoków, tyranozaurów, stegozaurów i triceratopsów staną się Wam bliskie i odkryją przed Wami liczne fakty. Wszystko to zostało uzupełnione komicznymi, współczesnymi dodatkami. Dzieci dowiedzą się także co doprowadziło do wyginięcia dinozaurów, i… będą miały okazję zobaczyć któż taki wykluje się z odziedziczonego jaja, które kura pragnie w końcu wysiedzieć!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Bardzo nietypowy przewodnik, do którego dzieci będą z chęcią powracały. Czytam ją z moim przedszkolakiem każdego dnia i Staś opanował nazwy wszystkich gatunków do perfekcji. Sam podpowiada co będzie na kolejnej stronie i razem zaśmiewamy się z wesołych ilustracji. Koniecznie sięgnijcie po tę publikację i przekonajcie się jak stegozaury obchodziły urodziny i gdzie diplodoki spędzały długie weekendy. Polecamy. Wspaniała lektura dla całej rodziny.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

One thought on “Dziobem, piórem i pazurem o dinozaurach – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Dodaj komentarz