Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura – Wydawnictwo ZNAK Emotikon

Dla wszystkich miłośników przygód, podróży i dużej dawki adrenaliny mam dziś bardzo ciekawą lekturę! To kolejna książka młodego podróżnika Szymona Radzimierskiego. Tym razem dzięki wielkiej pasji autora, który uwielbia odkrywać zakamarki świata wybierzemy się na Madagaskar.

„Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura” to lektura która spodoba się nie tylko młodym czytelnikom! Z przyjemnością odbyłam tę literacką podróż ze swoimi dziećmi i mogę Was zapewnić że emocji i wrażeń w niej nie zabrakło! Miałam poczucie że to my towarzyszymy Szymonowi i jego rodzinie w tej ekscytującej wyprawie i że to my odkrywamy sekrety czerwonej wyspy.

 

koszyk

 

Ta pokaźna lektura zagwarantuje Wam że jesiennie, długie wieczory nie będą nudne. Na ponad 330 stronach znajdziecie podróżnicze perypetie Szymona i jego ekipy. Przekonacie się ile dni trwa podróż na Madagaskar i zobaczycie jakie przeszkody spotkały nastolatka by dotrzeć w upragnione miejsce.

Rozbawiła nas przygoda z wypitą wodą do chłodnicy, zafascynowała klątwa pasiastego lemura, która miała być jedynie zabobonem, a jakby rozgrywała się naprawdę! Zadziwiły nas inteligentne kaktusy, skalny labirynt, czy rzeczne krokodyle. Emocji dostarczył także całkiem przyjacielski karaluch i magiczny taniec humbaków. Miejcie nerwy na wodzy gdy wybierzecie się w podróż przez miasto – widmo lub gdy weźmiecie udział w famadihana, czyli wyciąganiu dziadka z grobu! Nie zabrakło inwazji lemurów i podróży autostopem do samej królowej Isalo, która rozwikła zagadkę klątwy…

To kolejna książka Szymona po którą z wielką przyjemnością sięgnęliśmy! Nastolatek ma ogromny dar do opowiadania i wyrażania emocji. To połączenie dziennika podróżnika z wielką zagadką, a wszystko uzupełnione o autentyczne zdjęcia z wyprawy i rysunki autora. Oprócz tego że zdobyliśmy kawał solidnej wiedzy na temat Madagaskaru to jeszcze mogliśmy tę wiedzę sprawdzić! Pod koniec książki znajdziecie krzyżówkę, quiz, a nawet pomysł na rewelacyjną grę karcianą, którą chłopiec poznał podczas podróży. Możecie pobawić się także w odrywanie szyfrów i stworzyć własną maszynę szyfrującą! „Przepis” krok po kroku znajdziecie na kartach książki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Madagaskar jest niesamowity! Nocna wyprawa po dżungli, ogromna góra ze skałą wyglądającą jak kameleon, czy miasteczko rybackie po inwazji pająków to tylko rąbek tego co odkryjcie na kartach książki. Dowiecie się także jak wiele gatunków lemurów tam występują i czym się różnią między sobą. To wartościowa, ciekawie wydana opowieść od której trudno będzie się Wam oderwać. Czekają na Was nie tylko ogromne baobaby, ale i wiele przezabawnych scen okraszonych niezwykłymi faktami z życia tamtejszej ludności. Polecamy!

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

One thought on “Dziennik łowcy przygód. Madagaskar. Klątwa pasiastego lemura – Wydawnictwo ZNAK Emotikon

Dodaj komentarz