Dziadkowie. Emocje i uczucia – Wydawnictwo ALULALU

W sierpniu tego roku powitaliśmy na rynku książki dziecięcej nowe wydawnictwo! Alulalu to rodzinna oficyna, która promuje podejście do dzieci zgodne z psychologią dziecięcą, równouprawnieniem, zdrowym stylem życia oraz miłością do Ziemi.

Na początek wydawnictwo zaproponowało nam dwa tytuły – kartonowe książki o dziadkach i emocjach! Jedna opowieść wydana w dwóch językach! To bardzo pomysłowe rozwiązanie, gdyż sami możecie zdecydować po który tytuł sięgnięcie.

koszyk

Książki te rosną z dzieckiem. Będę idealną lekturą dla maluszków odkrywających świat i dla przedszkolaków wchodzących w świat emocji i uczuć. Kartonowe strony są bardzo solidne, a bezpiecznie zaokrąglone rogi gwarantują spokojną lekturę już dla najnajów.

Autorką książek jest Urszula Kuncewicz-Jasińska, zaś ilustracje przygotował mąż pani Urszuli – Aleksander Jasiński. Jak widać to bardzo zgrany duet! Tekst idealnie komponuje się z obrazem i całość tworzy niebanalną, inną niż wszystkie historię!

To współczesna, bardzo aktualna bajka. Na świat przychodzą bliźnięta – chłopiec i dziewczynka. Bardzo się kochają, ich rodzice troszczą się o swe pociechy jak najlepiej potrafią, dużo czasu maluchy spędzają na świeżym powietrzu, na beztroskiej zabawie i na czytaniu! To właśnie z książek poznają postacie babci i dziadka. Swoich własnych nigdy dotąd nie widzieli, bo mieszkają daleko, ale wkrótce ma mieć miejsce wielkie wydarzenie – dziadkowie przeprowadzą się obok swych dzieci i wnuków! W końcu będzie okazja ich poznać. W tym wyjątkowym i ważnym dniu bliźniaki są bardzo zadziwione! Nie takich dziadków spodziewały się dzieci… Są młodzi, nie mają zmarszczek, lubią ruch i sport… W niczym nie przypominają tych bajkowych przygarbionych staruszków z laseczkami. Rodzeństwo ma duże obawy, czy na obchodach dnia babci i dziadka w przedszkolu, ktoś im uwierzy że to prawdziwi dziadkowie!

Zabawna, mądra, pełna wartości opowieść o stereotypach, więziach, potrzebach bliskości oraz nauce nazywania uczuć i emocji. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej biblioteczce, bo pomysłów na jej lekturę jest naprawdę dużo. Z najmłodszymi dziećmi możecie powtarzać wyrazy dźwiękonaśladowcze znajdujące się na kartach obu tytułów. Dziecko może także nazywać to co widzi na ilustracjach. Starsza pociecha która dobrze pozna historię może nauczyć się rozpoznawać i nazywać emocje i uczucia, opisane na marginesach. Wykorzystując perypetie bohaterów możecie wspominać własne sytuacje, w których podobnie się czuliście. Będzie to świetny trening na wyrażanie własnych odczuć i potrzeb.

Jesteście ciekawi jak potoczą się losy dzieci i dziadków? Jak będą wyglądać ich wspólne relacje oraz świętowanie w przedszkolu? Zapraszam do lektury!

„Dziadkowie. Emocje i uczucia”

„Grandparents. Emotions and feelings.

Tekst: Urszula Kuncewicz – Jasińska

Ilustracje: Aleksander Jasiński

Książki całokartonowe

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 1 – 6 lat

Wydawnictwo: Alulalu

Alulalu

Dodaj komentarz