Dlaczego? Kiedy? Jak? „Poznajemy samochody” – Wydawnictwo SAM

Jedna z najciekawszych serii popularnonaukowych dla dzieci wzbogaciła się o nowy tytuł.

Cykl książek „Dlaczego? Kiedy? Jak?” od wydawnictwa SAM to bogato ilustrowane, kartonowe pozycje z mnóstwem wiedzy i okienek. Tym razem będziemy odkrywać samochody!

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM.

Dla leniwych są gotowe PAKIETY 🙂

Dziś niełatwo jest wyobrazić sobie życie bez samochodów. Dojeżdżamy do pracy, szkoły, przedszkola, po zakupy, czy do kina. Kurierzy dostarczają nam paczki pod same drzwi. To ogromna wygoda, ale i koszty. Obecnie jest na świecie ponad miliard aut. Czy macie ochotę bliżej im się przyjrzeć?

Książka w przystępny i atrakcyjny dla małych dzieci sposób pokaże budowę auta, działanie silnika samochodowego, przedstawi krok po kroku proces produkcji pojazdu, a nawet wyjaśni w jakim celu auta biorą kąpiele i … śluby! Przekonacie się także, co zapewnia o bezpieczeństwie aut, i zobaczycie jak dawniej wyglądały pierwsze pojazdy. Poznacie zasady ruchu drogowego i świetne pomysły na współdzielenie pojazdów z innymi. Wybierzecie się także do warsztatu, odkryjecie auta elektryczne i wodorowe, a nawet przekonacie się co czeka nas w przyszłości. Poznacie także zawody, w których samochody są niezbędne do pracy.

Za każdym razem jestem pod wielkim wrażeniem jak wiele wartości niosą te książki. Tak przystępna i ciekawie przekazana wiedza jest cudownym sposobem na zaspokojenie dziecięcej ciekawości. Wszystkie informacje zawarte na kartach tej serii są konsultowane z ekspertami.

Jeśli macie w domu miłośników czterech kółek to ta lektura będzie strzałem w dziesiątkę! Bogato ilustrowana, wartościowa, a przede wszystkim wypełniona wiedzą. Bardzo polecam.

Dodaj komentarz