Dinozaurium – MUZEUM DINOZAURÓW – Wydawnictwo Dwie Siostry

Dinozaury – niezwykłe, tajemnicze, fascynujące. Są obiektem zainteresowań nie tylko najmłodszych. Te pradawne zwierzęta wciąż budzą podziw i ludzką ciekawość, dlatego dziś chciałam się z Wami podzielić niezwykłą lekturą!

„Dinozaurium” to wspaniała, dużego formatu książka autorstwa Lily Murra, z ilustracjami Chris’a Wormella. Pozycja ta ukazała się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry i jest trzecim tytułem z serii. Wcześniej ukazało się Animalium – Muzeum Zwierząt i Botanicum – Muzem Roślin. Polecamy całą, oryginalną kolekcję dzieciom już od 7 roku życia.

 

 

Piękna, twarda oprawa, 104 strony i ogromny format (27,20 x 37 cm) sprawiają, że oczy same cieszą się na lekturę książki. Trójka moich dzieci – fascynatów dinozaurów znalazła tu ogromną dawkę wiedzy ukazaną w prosty, przystępny i łatwo zrozumiały dla młodego odbiorcy sposób.

„Dinozaurium” jest swego rodzaju wyprawą do muzeum pełnego prehistorycznych osobników. Mali czytelnicy dowiedzą się że z roku na rok odkryć szczątków jest coraz więcej, że nazwy pierwszym dinozaurom nadano prawie 200 lat temu, a ponad połowę znanych obecnie gatunków nazwano dopiero w ciągu ostatnich 30 lat. Dziś nasza wiedza jest dużo większa, mamy liczne grono specjalistów i muzeów.

W tej książce zobaczymy na własne oczy jak pojawiały się dinozaury i drogę ich ewolucji. Dzięki ilustracjom poznamy bezlitosnych myśliwych o ostrych pazurach, ociężałe roślinożerne olbrzymy i upierzonych przodków współczesnych ptaków. Zawładnęły Ziemią aż na 175 milinów lat, więc odegrały niezwykłą rolę w dziejach, dlatego warto poznać je bliżej.

 

 

Książka z pewnością rozbudzi ciekawość, bo co ważne najnowsze badania często przeczą dotychczasowej wiedzy o tych niezwykłych osobnikach, dzięki czemu możemy się w końcu przekonać jak było naprawdę.

Który dinozaur był najdłuższy? Który miał największe pazury? Czy potrafiły pływać i latać, a co łączyło je z współczesnymi ptakami? Co jadły? Jak walczyły? Gdzie mieszkały? Na te wszystkie pytania i wiele, wiele innych znajdziecie odpowiedź na kartach tej książki.

Bardzo wygodnym zabiegiem jest klasyfikacja dinozaurów. Dzięki drzewu rodowemu poznamy pokrewieństwa między grupami i bogactwo ich form. Łącznie zwiedzimy aż 6 sal i poznamy niesamowite fakty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Książkę polecamy każdemu czytelnikowi którego fascynuje świat wiedzy i nauki. Oprócz ciekawostek z życia dinozaurów poznamy ich charakterystykę: czas w jakim żyły, długość i wagę każdego osobnika oraz ich specyficzne elementy budowy, czy charakteru. To prawdziwa uczta dla oczu i duszy. To książka, do której wielokrotnie będziemy powracać. Z pewnością posłuży dzieciom w wieku szkolnym i będzie pięknym oraz wartościowym pomysłem na prezent.

Grę memo widoczną na zdjęciach przedstawiałam tutaj: KLIK

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz