„Brygada Brawurowych Kur 5” – Wydawnictwo AKAPIT PRESS

Już po raz piąty mam przyjemność patronować jednej z najzabawniejszych serii książek dla dzieci!

„Brygada Brawurowych Kur” to nietuzinkowa, bardzo oryginalna i pełna humoru saga, która także dorosłym czytelnikom sprawi wiele przyjemności z lektury. Główne bohaterki – odważne, dzielne i waleczne kury potrafią dostarczyć naprawdę solidnej dawki przygód!

koszyk

Jeszcze niedawno w miasteczku mówiło się głośno o kurach w mundurach, a dziś na ustach wszystkich mieszkańców jest tylko jeden temat: otwarcie nowej siedziby biblioteki! Zapowiada się prawdziwa gratka, bowiem tę ważną chwilę ma uświetnić wizyta wielkich gwiazd literatury. Literaci mają poprowadzić warsztaty dla najmłodszych twórców, co sprawi, że wszyscy popadną w pisarską obsesję!

Co jednak najciekawsze, w tym tytule dowiemy się skąd powstała Brygada Brawurowych Kur! Tak, tak, odkryjecie bowiem jak to się stało, że kury opuściły kurnik, nauczyły się ludzkiego języka i zorganizowały w profesjonalną formację. Dotąd znamy je z akcji rozbicia szajki złodziei, bitwy na drony, nauki w szkolnych ławach, czy pobycie w wojsku, ale jaki był początek tego zgrupowania?

Muszę przyznać, że moje dzieci zawsze i z wielką radością czekają na każdy nowy tom przygód, który dosłownie pochłaniamy wspólnie całą rodziną! Adam Skrodzki ma cudowny dar wplatania w dziecięcą literaturę „smaczków”, dzięki którym dorośli też bawią się wybornie. Książka wypełniona jest zabawną fabułą, a między wierszami znajdziecie bardzo cenne spostrzeżenia!

Bardzo polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym. Oczywiście z wielką przyjemnością czekamy na szósty tom, który będzie rozgrywał się na górskich szlakach! Jupi! Już zacieramy rączki z radości, a Wy?

„Brygada Brawurowych Kur 5”

Tekst: Adam Skrodzki

Ilustracje: Kasia Cerazy

Oprawa: miękka

Ilość stron: 112

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo: Akapit Press

Tutaj przypominam recenzję wcześniejszych tytułów w serii 🙂

Akapit Press

Dodaj komentarz