BRUNE – Wydawnictwo Dwie Siostry

Ta okładka może wydawać się Wam bardzo niepozornie. Być może na tę książkę w ogóle nie zwrócilibyście uwagi w księgarni, a powiem Wam że to jedna z najlepszych historii jakie ostatnimi czasy przeczytałam z dziećmi! Właśnie takie książki lubimy wspólnie czytać. Książki, które zachwycają i mnie i dzieci, które są dowcipne, ale i mądre, wartościowe, do tego nietuzinkowe i poruszające ważne tematy.

„Brune” jest dla nas takim ideałem, ma wszystko to czego szukamy na naszej czytelniczej drodze. Proszę, sięgnijcie, przeczytajcie! Książka skierowana jest do dzieci od około ósmego roku życia. Gwarantuję jednak że zachwyci także dorosłego!

 

Brune

 tekst: Håkon Øvreås
ilustracje: Øyvind Torseter
tłumaczenie: Milena Skoczko
wydawnictwo: Dwie Siostry
oprawa: twarda
ilość stron: 132

koszyk

 

Rune to kilkulatek zmagający się z kilkoma przykrymi momentami w życiu. Nie dość że zmarł jego dziadek, to jeszcze dokuczają mu chłopcy z sąsiedztwa… Nie jest mu lekko, dlatego postanawia wymierzać słuszną zemstę i co wieczór przywdziewa brązowy strój i z farbą oraz pędzlem w rękach rusza przed siebie. Staje się wtedy Brunem – superbohaterem, walczącym ze złem!

Bardzo szybko dołącza do niego dwójka przyjaciół. Sądzą że uda im się wymierzyć sprawiedliwość. Do tego jest jeszcze dziadek, który ukazuje się Runemu. Siedzi sobie na kamieniu z widokiem na jego dom i rozmawia z wnuczkiem…

Jak skończą się nocne eskapady trójki przyjaciół? Czy poskromią złośliwych chłopaków? Co z wymarzonym przez chłopca niebieskim domkiem na skaju lasu? Czy taki powstanie?

Cudowna, ciepła i bardzo wzruszająca opowieść o żałobie, przyjaźni i relacjach między rówieśnikami. To historia bez zbędnego lukrowania życia, a dodatkowo liczne ilustracje są naprawdę wspaniałe, często zabawne, wyraziste i oddające emocje.

Bardzo polecam! To pierwszy tom z serii o młodocianych superbohaterach i już nie możemy doczekać się kolejnych! Tę książkę dosłownie „pochłonęliśmy” w jeden dzień. Została wydana w 30 krajach świata i obsypana licznymi nagrodami literackimi w Norwegii i na całym świecie. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć, nie zawiedziecie się!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwie siostry logo