Bombastica Naturalis – Wydawnictwo TEKTURKA

Ależ to jest nieziemska książka! Moje dzieci mówią na nią “szalona” i chyba to prawda, bo nigdy dotąd nie mieliśmy w swojej biblioteczce tak niepowtarzalnej lektury!

koszyk

Bombastica Naturalis” to opowieść przygotowana przez Ibana Barrenetxea. Książkę na język polski przetłumaczył Filip Łobodziński, a ukazała się ona nakładem wydawnictwa Tekturka.

Słynny doktor, botanik i filozof przyrody – Bombastus Cymbalina przygotował iście baśniową, botaniczną wariację o roślinach. Stworzył własne gatunki wraz z nazwami i opisami.

Znajdziecie tu aż 26 nietuzinkowych gatunków, o niezwykłych właściwościach. Nasz ulubiony to bukszpan labiryntnik – nikt nie przejdzie labiryntu z tej rośliny dwukrotnie, bo za każdym razem będzie on inny! Zabawna jest dynia karoca, którą to odmianę należy zbierać przed północą – w innym wypadku odpadną jej koła, zostaną pod ziemią i z dyni – karocy, zostanie sama dynia. Albo taki jesion łodzik – to dopiero dziwo! Jego nasiona obracają się z ogromną szybkością, przesuwają wodę, a dzięki temu popychają łodzie naprzód. Aaaa i grusza jest, tylko taka aerostatyczna, której owoce nie spadają na ziemię, a unoszą się w powietrzu.

Ta botaniczna przygoda liczy 40 stron. Ilustracje czarują, zachwycają i pobudzają wyobraźnię. To niesamowite jak ta książka inspiruje dzieci! Zabraliśmy ją niedawno na piknik do lasu, wspólnie czytaliśmy po raz kolejny, śmialiśmy się, a później dzieci całą drogę wymyślały własne rośliny, ich nazwy i działania. To świetny trening na snucie własnych historii i wspaniała uczta dla oczu. My się nią delektujemy, bo czytanie to za mało! Bardzo polecamy.

Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *