Bombastica Naturalis – Wydawnictwo TEKTURKA

Ależ to jest nieziemska książka! Moje dzieci mówią na nią „szalona” i chyba to prawda, bo nigdy dotąd nie mieliśmy w swojej biblioteczce tak niepowtarzalnej lektury!

koszyk

Bombastica Naturalis” to opowieść przygotowana przez Ibana Barrenetxea. Książkę na język polski przetłumaczył Filip Łobodziński, a ukazała się ona nakładem wydawnictwa Tekturka.

Słynny doktor, botanik i filozof przyrody – Bombastus Cymbalina przygotował iście baśniową, botaniczną wariację o roślinach. Stworzył własne gatunki wraz z nazwami i opisami.

Znajdziecie tu aż 26 nietuzinkowych gatunków, o niezwykłych właściwościach. Nasz ulubiony to bukszpan labiryntnik – nikt nie przejdzie labiryntu z tej rośliny dwukrotnie, bo za każdym razem będzie on inny! Zabawna jest dynia karoca, którą to odmianę należy zbierać przed północą – w innym wypadku odpadną jej koła, zostaną pod ziemią i z dyni – karocy, zostanie sama dynia. Albo taki jesion łodzik – to dopiero dziwo! Jego nasiona obracają się z ogromną szybkością, przesuwają wodę, a dzięki temu popychają łodzie naprzód. Aaaa i grusza jest, tylko taka aerostatyczna, której owoce nie spadają na ziemię, a unoszą się w powietrzu.

Ta botaniczna przygoda liczy 40 stron. Ilustracje czarują, zachwycają i pobudzają wyobraźnię. To niesamowite jak ta książka inspiruje dzieci! Zabraliśmy ją niedawno na piknik do lasu, wspólnie czytaliśmy po raz kolejny, śmialiśmy się, a później dzieci całą drogę wymyślały własne rośliny, ich nazwy i działania. To świetny trening na snucie własnych historii i wspaniała uczta dla oczu. My się nią delektujemy, bo czytanie to za mało! Bardzo polecamy.

Wydawnictwo Tekturka

Dodaj komentarz