„Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dzisiaj chciałam zabrać Was w pełną przygód, kolorów i zagadek wycieczkę do Chin. Nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazała się w całości kartonowa i bardzo malownicza książka, która jest także świetnym treningiem spostrzegawczości. Koncepcję i scenariusz stworzył Krzysztof Łaniewski – Wołłk, zaś ilustracje wykonał Adam Wójcicki. „Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka”  to pozycja skierowana do dzieci w wieku od 4 lat, która bardzo spodoba się również starszakom, ponieważ zadania do wykonania wymagają nie lada główkowania.

 

 

Aby przemierzyć Chiny warto wybrać się z ciekawymi przewodnikami. Pewna dwójka przyjaciół tylko czeka aż podejmiecie z nią wyzwanie i ruszycie przed siebie. Poznajcie Binka i jego psa – Pulpeta. Ten duet zapewni świetną zabawę, gdyż psiak zawsze wciąga swego właściciela w tarapaty. Obaj bohaterowie mieli odbyć ot, najzwyklejszą eskapadę do Chin, ale właz batyskafu bardzo ich kusił i postanowili oni zanurkować w wodach chińskiej zatoki, aby zwiedzić ukryte pod ziemią miasto. Cóż my mamy z tym wspólnego? Czeka na nas ważna misja! Musimy śledzić tę dwójkę podróżników i wędrować z nimi po książce, aby razem wydostać się na powierzchnię. Trzeba bardzo wytężać wzrok, bo łatwo się zgubić. Ponadto jest coś jeszcze. Każda karta (a jest ich łącznie 10) kryje w sobie dodatkowe wyzwania. Dzieci mają za zadanie odnaleźć w tych zagadkowych głębinach kilka duchów z chińskiej opery, masę ukrytych wachlarzy, wyłapać aż dziesiątkę rabusiów, oraz wytropić rude pandy. Jak już uda Wam się wspólnie odnaleźć wszystkie szczegóły na planszach to zostaje wisienka na torcie: odczytanie zaszyfrowanej w kole wiadomości. Moje dzieci z chęcią podjęły to wyzwanie. Troszkę czasu musieli poświęcić, zanim poprawnie odszyfrowali hasło,  za to ile było radości gdy się im udało. Ich zadaniem było odnalezienie w książce 12 figurek chińskich znaków zodiaku. Numery rozkładówek na których są one ukryte wskazały im właściwe do odszyfrowania litery, z których powstało hasło. Po jego odczytaniu od razu zabraliśmy się za odnalezienie powstałego rozwiązania w książce, więc zabawy było bez liku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Koniecznie dajcie się zaprzyjaźnić z Binkiem i Pulpetem. To niekończąca się podróż, do której będziecie powracać z dziećmi niejeden raz, gdyż każda wizyta w podwodnym świecie odkrywa kolejne niespodzianki. Świetna pozycja do nauki skupiania uwagi, treningu spostrzegawczości, tworzenia własnych opowieści, a przede wszystkim dobrej zabawy z pięknymi ilustracjami.

 

 

2 thoughts on “„Binek i Pulpet w królestwie chińskiego smoka” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

 • 24/10/2017 at 06:50
  Permalink

  Właśnie wczoraj przybył do nas Binek. Ja jeszcze nie miałam okazji się przyjrzeć, ale Tymek wieczorem się zachwycał. Sam coś do siebie wykrzykiwał i się śmiał. A to może oznaczać tylko jedno. Książka bardzo mu się spodobała hihiih

  Reply
  • 24/10/2017 at 07:00
   Permalink

   Hihi to świetnie! U nas był szał gdy okazało się jak dużo trzeba się nad książką „napracować” 😉 Nie jest to zdecydowanie zwykła „kartonówka” ale kopalnia pomysłów na świetną zabawę.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.