Baśnie wybrane braci Grimm – Wydawnictwo MEDIA RODZINA

Baśnie rodzą we mnie wspomnienia dzieciństwa. To był piękny czas, w którym prym wiodły baśnie braci Grimm. Uwielbiałam ich słuchać i lubię do nich wracać ze swoimi dziećmi. To klasyka, którą każdy powinien poznać.

Wydań baśni jest naprawdę dużo i bardzo łatwo jest się zgubić w gąszczu dziesiątek przekładów. Gdy w zapowiedziach wydawnictwa Media Rodzina dojrzałam TO wydanie – nie miałam chwili wątpliwości, wiedziałam, że będzie ono wyjątkowe!

Baśnie tłumaczyła Eliza Pieciul – Karmińska, zaś ilustracje przygotował Marcin Minor. Już wiele razy polecałam Wam książki zilustrowane przez tego artystę. Każda jest zachwycająca, kipi emocjami i tajemniczością. Bardzo się cieszę, ze to właśnie Marcin Minor przygotował ilustracje do tego wydania, nadał bowiem książce wyjątkowego klimatu.

koszyk

200 lat temu Jakub i Wilhelm Grimm spisali baśnie, które należą obecnie do kanonu literatury światowej. W tym wydaniu zebrano piętnaście tych najbardziej popularnych, a ich podtytuł głosi: „Na podstawie II wydania z 1819 roku”. Niemiecki badacz twórczości Grimmów, profesor Heinz Rölleke uważa je za najpiękniejsze, ponieważ były formułowane z myślą o odbiorcy dziecięcym, choć zachowały lapidarność i lekkość charakterystyczną dla pierwszego wydania. Dodatkowo są one jeszcze wolne od zbędnego dydaktyzmu, mają lekką i zrozumiałą dla młodego czytelnika fabułę i są bezpretensjonalne.

Bardzo duże znaczenie na wspaniały przekład pani Elizy Pieciul – Karmińskiej i wymowne ilustracje Marcina Minora. Dużo w nich ferii barw, mroczności, a także humoru.

W zbiorze znajdziecie baśnie: „Żabi król, albo żelazny Henryk”, „Śnieżka”, „Dzielny krawczyk”, „Kopciuszek”, „Miejscy muzykanci z Bremy”, „Roszpunka”, „Stoliczku, nakryj się, złoty osioł i kij samobij”, „Śpiąca królewna, czyli Cierniowa Różyczka”, „Jaś i Małgosia”, „Rumpelsztyk”,”O wilku i siedmiu koźlątkach”, „Czerwony Kapturek”, „Mądra wieśniaczka”, „Pani Holle”, „O rybaku i jego żonie”.

Bardzo polecamy! To kolejna wyjątkowa, wspaniała pozycja w naszej biblioteczce.

„Baśnie wybrane braci Grimm na podstawie II wydania z 1819 roku”

Tekst: Bracia Grimm – Jacob Ludwig Karl Grimm i Wilhelm Karl Grimm

Przekład: Eliza Pieciul – Karmińska

Ilustracje: Marcin Minor

Oprawa: twarda

Ilość stron: 120

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.