Bardzo brudna gra – Wydawnictwo DWUKROPEK

Są książki na które moje dzieci czekają z ogromną niecierpliwością. Mają swoje ukochane serie i często dopytują mnie kiedy pojawi się kolejny tom. Jedną z nich jest cykl książek autorstwa Robin Stevens – „Zbrodnia niezbyt elegancka” która ukazuje się nakładem wydawnictwa Dwukropek.

Dziś prezentujemy czwarty tom o tytule „Bardzo brudna gra”.

Sagę tę charakteryzuje inna barwa każdej z okładek, twarda oprawa i bardzo dużo emocji! Książki te skierowane są do starszych dzieci, w wieku około 10-14 lat, choć i mój 9 letni syn bardzo polubił przygody dwóch nastoletnich bohaterek. Wraz ze swoją siostrą zaczytuje się w nich nałogowo i nie raz polecili już tę serię koleżankom i kolegom z klasy.

 

 

Towarzystwo Detektywistyczne Wells & Wong prowadzą dwie czwartoklasistki – Daisy Wells – przewodnicząca oraz wiceprezes i sekretarz – Hazel Wong. Akcja powieści rozpoczyna się 6 listopada 1935 roku. Jak w każdym tomie również i tym razem dziewczyny mają niebywałą zdolność przyciągania kłopotów. Mimo zakazów dorosłych nie potrafią zostawić spraw i wciąż wpadają w tarapaty.

Tym razem przygodę rozpoczynamy od planu szkoły w Deepdean, w której nie dzieje się najlepiej… Dochodzi do śmierci jednej z uczennic, kolejna ucieka a następna zostaje uprowadzona. Pikanterii i zamieszania nie ma końca, bo dochodzi do rozsiewania plotek, więc Daisy i Hazel wiedzą że same nie rozwiążą tej zagadki. W tej części dwuosobowe Towarzystwo Detektywistyczne powiększy się o trzy nowe członkinie!

Między przyjaciółkami dochodzi również do konfliktów, gdyż Hazel skrywa przed Daisy tajemnice że koresponduje z Aleksandrem (którego poznaliśmy w części trzeciej). Ich stosunki psują się, a relacje znacznie zmieniają. Czy dziewczyny zdołają pokonać nieporozumienia? Czy uczennice w Deepdean będą bezpieczne? Kto okaże się mordercą?

Jeżeli macie w domu nastoletnich czytelników to ta lektura jest dla nich! To prawdziwy kryminał, w którym autorka podsuwa wiele rozwiązań budujących napięcie i nie sposób oderwać się od niej dopóki nie pozna się prawdy. Bardzo wciągająca seria. Polecam sięgnąć po tę lekturę oraz po poprzednie trzy tomy. Można czytać je osobno, gdyż każda część to nowa zagadka do rozwiązania, warto jednak poznać wszystkie, gdyż to bardzo emocjonujące, trzymające w napięciu historie. Polecam, a my czekamy już na kolejny tytuł.

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz