Bajkowierszyki dla młodej publiki – Katarzyna Moryc

Każdy dorosły miewa czasami na swojej rodzicielskiej drodze dylematy o tym w jaki sposób podjąć z dzieckiem rozmowę na ważny temat. Jak wytłumaczyć zawiłe lub niełatwe zagadnienie kilkulatkowi? Jak „ugryźć” temat przystępnie i ciekawie? Jak nie zrazić malca? Jako mama wielodzietna wiem że czasami to prawdziwe wyzwanie, dlatego z ogromną ciekawością sięgnęłam po książkę „Bajkowierszyki dla młodej publiki”  i z przyjemnością objęłam ją patronatem.

 

 

Autorką książki jest doskonale znana nam z wielu wartościowych publikacji Katarzyna Moryc, której książki nie raz gościły na naszym blogu. Pisarka często podkreśla że tworzy z ogromnej pasji i miłości do słowa pisanego, a rymowane teksty przychodzą jej z łatwością odkąd nauczyła się pisać. Jej teksty „przechodzą” solidną kontrolę, bo jako mama trójki chłopców ma na kim „testować” swoje historie. Bardzo cenię ludzi z pasją, a tę czuć w książkach Katarzyny bardzo dosadnie. Są napisane lekko, choć nie znajdziemy w nich infantylności. Mówią o ważnych sprawach, ale bez zbędnego dydaktyzmu.

Na 80 stronach książki znajdziemy 5 ważnych tematów, jakie każdy z nas wcześniej czy później podejmie ze swoją pociechą. Autorka, inspirowana pytaniami dzieci wyjaśnia najmłodszym czym jest oszczędzanie, zmyślanie, zazdrość, dokuczanie i ciąża. Każde z tych zagadnień ma swój odrębny rozdział i ukazane jest w bardzo przystępny sposób. Pod pryzmatem ciekawych historii Katarzyna Moryc udowadnia że warto jest mieć swoje oszczędności, a nie ulegać chwilowym zachciankom, pokazuje czym kończy się kłamstwo, objaśnia skąd biorą się dzieci i jak zmienia się ciało przyszłej mamy oraz przekonuje że zazdrość nie jest niczym dobrym. W ostatnim rozdziale mali czytelnicy poznają przykry smak dokuczania i wyśmiewania, a także przekonają się że każdy z nas jest inny, ale powinien być traktowany równie i z szacunkiem.

Książka wydana jest w wygodnym, podręcznym, kwadratowym formacie. Liczne i kolorowe ilustracje są dziełem Agaty Szargot, która od małego pielęgnuję swoją pasję – rysowanie. Dorośli także znajdą tu ważny dział dla rodziców i dużą dawkę wartościowych uwag o tym jak podejmować z dzieckiem rozmowy na tematy zawarte w książce. To bardzo cenne wskazówki, którymi warto dzielić się z innymi, często zagubionymi młodymi rodzicami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pięć wierszowanych bajek, a tyle wnoszą! Uczą, bawią, pomagają dzieciom radzić sobie z emocjami, a dorosłym podpowiadają jak rozmawiać z pociechami. Wspaniała propozycja na wspólne, rodzinne chwile i gwarancja mądrze spędzonego czasu z dzieckiem. Polecam dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To jedna z ważniejszych lektur w naszej biblioteczce.

 

Katarzyna Moryc przygotowała wspaniałe dodatki do książki!

Możecie zakupić ją w różnych opcjach – samą lub w pakiecie z lubianymi przez dzieci prezentami (torbą do kolorowania, kredkami, plakatem).  Każdy egzemplarz autorka może także uzupełnić o indywidualną dedykację, wystarczy prośbę taką zawrzeć w zamówieniu. Koniecznie zajrzyjcie i wybierzcie odpowiedni dla siebie pakiet. Polecam bardzo serdecznie. To wartościowa i potrzebna lektura.

 

koszyk

 

 

Bajkowierszownia

2 thoughts on “Bajkowierszyki dla młodej publiki – Katarzyna Moryc

  • 29/12/2018 at 11:11
    Permalink

    Super pozycja polecam gorąco aż się chce czytać 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.