„Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki” książka + nagrania MP3 – KAPITAN NAUKA

Oswajanie dziecka z językiem angielskim warto zacząć już od najmłodszych lat. Małe dzieci są bardzo chłonne, a nauka mimo woli, czyli ta poprzez zabawę jest najlepszym rozwiązaniem. Już trzyletnie maluchy mogą podśpiewywać, recytować i doskonale bawić się z rówieśnikami lub rodzicami używając języka angielskiego.

„Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki”  to dużego formatu, pięknie wydana i zilustrowana pozycja dla przedszkolaków od Kapitana Nauki. Książka wydana jest w twardej oprawie i na grubszym, matowym papierze. Na 40 stronach znajdziemy aż 38 popularnych, angielskich rymowanek wpadających w ucho i na długo zostających w głowie.

 

 

Historyjki są dowcipne, napisane prostym, codziennym, niepodręcznikowym językiem. Rymy oswajają z fonetyką i dźwiękami specyficznymi dla języka angielskiego, a zabawa słowem rozwija kreatywność, która bardzo wpływa na naukę języka obcego. Podczas tej lektury nie trzeba siedzieć spokojnie i słuchać! Tutaj dozwolone są wszystkie ruchy i pozycje, bo przecież aktywne czytanie i pozytywne emocje wspierają procesy zapamiętywania, a powtarzanie fragmentów wierszyków z pamięci przełamuje opór przed mówieniem w tymże języku.

W książce znajdziemy:

  • wiersze z interpretacją native speakerów
  • słowa i frazy wytłumaczone na marginesie
  • tłumaczenia całych utworów na końcu książki
  • dowcipne ilustracje rozwijające wyobraźnię wizualną
  • tradycyjne brytyjskie rymowanki
  • bliskie dzieciom tematy

Słuchanie i powtarzanie wierszyków rozwinie intuicję językową i oswoi z mówieniem w języku angielskim.

Pliki mp3 w dwóch wersjach (wolniejsza i szybsza) wspomogą wymowę i prawidłowy akcent.

Lektorzy: George Norman, Marek Kazmierski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Klasyczne wyliczanki znane brytyjskim dzieciom i pełne humoru współczesne wierszyki z pewnością przypadną do gustu polskim przedszkolakom i pociechom w wieku wczesnoszkolnym. Zabawne, kolorowe, ale nie przesycone masą drobnych szczegółów i elementów ilustracje Roksany Robok spodobają się małym czytelnikom. Książka idealna na podróż, a także do codziennego nucenia oraz do zabaw w grupach przedszkolnych. Idealna lektura na dobry start w nauce języka angielskiego.

 

koszyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.