Akademia Mądrego Dziecka – „Pojazdy. Moja książeczka z okienkami” Wydawnictwo HarperKids

Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa HarperKids to kultowa, lubiana seria, która od lat gości w domowych biblioteczkach małych czytelników. Niedawno w serii kartonowych książek z okienkami i ruchomymi elementami ukazała się nowa pozycja o pojazdach.

Piękne ilustracje zachęcą dzieci do odkrywania i poznawania środków transportów.

„Pojazdy. Moja książeczka z okienkami”

Na pierwszej rozkładówce poznajemy samochód, motocykl, rower, ciężarówkę i autokar. Mali czytelnicy zobaczą jak wygląda tankowanie i dystrybutor paliwa. Kolejnymi pojazdami są pociągi, tramwaje czy metro, które potrzebują szyn, żeby móc się poruszać. Wybierzecie się nawet na dworzec! Kolejna rozkładówka przedstawia samolot, helikopter, balon, latawiec i rakietę, czyli wszystko to co lata pomiędzy chmurami. Tutaj czeka na Was lotnisko, przekonacie się jak startuje helikopter i jak wygląda wystrzelona w kosmos rakieta. Na koniec zapoznajemy się z jednostkami pływającymi, od małej żaglówki, przez kuter rybacki, statek, aż po ogromny liniowiec. Czeka tu również żuraw portowy, rozładowujący towary ze statku!

Urzekły mnie te obrazy! Proste, bez licznych, zbędnych zdobników, a jednocześnie w uroczej tonacji i atrakcyjne dla najnajów! Myślę, że miłośnicy pojazdów będą tą lekturą oczarowani. Książka ma bezpieczne, zaokrąglone rogi, wykonana jest z solidnej tektury i posłuży na długo.

Możecie bawić się z nią na wiele sposobów, bowiem oprócz klasycznego oglądania i zaglądania pod okienka możecie nieco starsze dziecko pytać o drobne elementy, które widzi na danej stronie (np. gdzie jest ptaszek, piesek, drzewo, krowy, latawiec). Pomysłów na aktywności z książką jest więc bardzo dużo, a ponadto może ona zachęcić Was do uważności i szukania tych pojazdów podczas spacerów, czy podróży.

Bardzo polecam! Pięknie wydana, z ciekawą szatą graficzną, pomysłowa książka dla każdego maluszka.

koszyk

„Pojazdy. Akademia Mądrego Dziecka. Moja książeczka z okienkami”

Przekład: Katarzyna Grzyb

Ilustrator: Kiko

Książka kartonowa

Ilość stron: 10

Dla dzieci: 3+

ISBN: 978-83-276-8721-0

Wydawnictwo HarperKids