ADWENTOWNIK 2020 – przewodnik adwentowy z rozważaniami dla dzieci oraz rodziców – 3 edycja

Bardzo się cieszę, że kolejny raz mogę Wam polecić ADWENTOWNIK.

Z przyjemnością objęłam go patronatem, bo to wspaniała, wartościowa i starannie wydana publikacja dla całej rodziny. Pomysł wziął się z potrzeby serca pewnej wielodzietnej mamy i ma katolicki wymiar.

To już trzecia edycja i z każdym rokiem wyczekujemy na nowe wydanie. Dzieci bardzo polubiły naszą tradycję przeżywania Adwentu z tym przewodnikiem.

W Adwentowniku znajdziecie licznik adwentowy, wyzwania na każdy dzień i adwentowe ciekawostki, a w tej edycji jest nawet arkusz z pięknymi naklejkami!

koszyk

Ten adwentowy przewodnik skierowany jest nie tylko do dzieci. Cała rodzina skorzysta z jego dobrodziejstwa. Z powodzeniem możecie sięgać po niego już z pociechami w wieku przedszkolnym, ale i starsze dzieci w wieku 10-12 lat również znajdą tu coś dla siebie.

To idealna lektura na to by dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Znajdziecie tu liczne ciekawostki, np. dowiecie się co z języka łacińskiego oznacza Adventus, ile świeczek dawniej umieszczano w wieńcu adwentowym, co do dziś zostało ze żłóbka Pana Jezusa, czy skąd wywodzi się słowo: jasełka. Są także informacje o Gwieździe Betlejemskiej, o kolędach, o tym jak dawniej spożywano wigilię i co oznacza to słowo. Dowiecie się także gdzie w Europie znajduje się największa ruchoma szopka (budowana przez 28 lat!) i dlaczego jadąc na pasterkę nie gaszono kiedyś świateł w domu. Będzie także o wynalazcy bombki, o świętej Łucji, roratach i wiele, wiele więcej!

Czekają także proste i ciekawe wyzwania na każdy dzień, np. wspólny seans filmowy z całą rodziną, wysyłanie kartek świątecznych, odszukanie na mapie Betlejem i sprawdzenie jak daleko znajduje się ono od Waszego miejsca zamieszkania, zrobienie ozdób na choinkę, czy posprzątanie swojego pokoju.

Dzięki tej lekturze duchowo, radośnie i rodzinnie przeżyjecie ten wyjątkowy czas. Całość sprawdzona została przez osoby duchowne.

Wygodny, podręczny format sprawia, że możecie go wszędzie ustawić i każdego dnia mieć go pod ręką. Bardzo polecam!

ADWENTownik

Dodaj komentarz