„Aaliyah i przyjaciele” – Oliwia Gładysz

Lubię książki, których akcja rozgrywa się już od pierwszych stron! Doceniam także powieści, które niosą między wierszami wartościowe przesłania i pomagają oswajać liczne życiowe sytuacje i relacje.

Taka jest właśnie opowieść „Aaliyah i przyjaciele”. To bardzo niepozorna historia, o dynamicznej akcji i wielu przygodach. Książka łączy w sobie cudowną moc przyjaźni, dziecięcej fantazji, poznawania świata i życia z szacunkiem i miłością do drugiej osoby.

Autorką książki jest Oliwia Gładysz, zaś ilustracje przygotowała Maja Gralewska. Pozycja będzie idealną lekturą dla dzieci w wieku około 5-9 lat, choć zainteresuje także dorosłych. Czyta się ją jednym tchem, trzyma w napięciu od pierwszej, po ostatnią stronę!

koszyk

Aaliyah wiedzie wraz z rodzicami, bratem i dwoma psiakami spokojne i beztroskie życie, ale pewnego dnia zamienia się ono w niesamowitą przygodę! Podczas leśnego spaceru ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi dziewczynka znajduje tajemniczą skrzynię… Z ekscytacją zabiera ją do domu, gdzie odkrywa że zawartością znaleziska jest kartka z instrukcją: „Idź w górę lasu, na pierwszym rozwidleniu skręć w prawo, za piętnastym drzewem jest skała, a za nią – jaskinia, szukaj w niej kamienia z okiem”.

Brzmi ciekawie, prawda? Tytułowa bohaterka podobnie jak czytelnik nie może doczekać się rozwikłania zagadki, a będzie ona naprawdę zaskakująca. Czeka na Was kilka przygód, opartych na światowych podróżach. W mgnieniu oka przeniesiecie się do tętniącego życiem Nowego Jorku, mroźnej Alaski, a nawet zwiedzicie wnętrze najprawdziwszej, egipskiej piramidy!

Bardzo oryginalna, nietuzinkowa i pomysłowa książka. Łączy wartką akcję ze szczyptą fantastyki, geografii i przede wszystkim wartości. Znajdziecie tu piękną wartość wzajemnej, bezwarunkowej pomocy i współpracy, przyjaźni oraz szczerego serca, które nie pozostaje obojętne na krzywdę drugiego człowieka.

Warto „karmić” dzieci mądrymi książkami. „Aaliyah i przyjaciele” z pewnością do takich należy. Czytajcie całą rodziną i rozmawiajcie o tym, co w życiu najcenniejsze. Bardzo polecam.

„Aaliyah i przyjaciele”

Tekst: Oliwia Gładysz

Ilustracje: Maja Gralewska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo POLIGRAF

Dodaj komentarz