ŁAP ZA SŁÓWKA – imprezowa gra słowna – wydawnictwo EGMONT
Na deszczowe dni, letni odpoczynek, czy długie zimowe wieczory jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Oprócz książek, które wypełniają wszystkie zakamarki naszego domu często sięgamy także po gry planszowe. Mamy ich już pokaźną ilość, a wśród nowości zagościła w naszej rodzinie imprezowa gra słowna – „ŁAP ZA SŁÓWKA” od wydawnictwa Egmont.
Jest skierowana do dzieci w wieku od 10 lat i oczywiście dorosłych (ja świetnie się przy niej bawię) i przeznaczona dla 2 – 6 graczy. Czas jednej rozgrywki to około 30 minut.
Gra, podobnie jak wszystkie z owej oficyny jest bardzo starannie wydana. Idealnie sprawdzi się na prezent, do wspólnego, rodzinnego grania, czy w każdej grupie rówieśniczej. Wartościowa propozycja podczas urodzinowych przyjęć dla dzieci i młodzieży. To, co bardzo mnie zachwyciło to zasady – proste, bez zawiłości i do wytłumaczenia w minutę. Nie trzeba przejść kilku stron instrukcji, aby zrozumieć o co w niej chodzi. To duży plus, gdyż dzieci nie zniechęcają się, jak to czasem bywa w innych grach.
„Łap za słówka” to przezabawna gra, której uczestnicy wymyślają słowa na czas. Jest tylko jedno „ale” – punkty zdobywa się tylko za unikalne wyrazy, których nie zapisali przeciwnicy.
Solidne, kartonowe pudełko zawiera:
- 21 kafelków z literami
- 6 kostek z symbolami
- 99 żetonów punktów
- 6 zasłonek
- 1 klepsydra (90 sekund)
- 1 notes z kartami do wyrywania
Aby przeprowadzić rozgrywkę potrzebny będzie jeszcze długopis dla każdego gracza.
Zasady są proste i klarowne. Rzucamy sześcioma kostkami i wybieramy jedną kategorię. Możliwości są ogromne: potrawy, pojazdy, zabawki i nazwy gier, zwierzęta, miasta, sport, napoje, muzyka, książki, owoce i warzywa, woda, ubrania, słodycze, państwa, zawody, elektronika, film, rośliny. Następnie odwracamy klepsydrę i kafelek z literą. Jak najszybciej wymyślamy 3 słowa z danej kategorii. Gdy zdążysz wymyślić słowa w kategorii przeciwników, wówczas możesz odebrać im punkty!
Gra otrzymała miano międzynarodowego bestsellera i z pewnością na to zasługuje. Idealnie aktywuje „szare komórki”, pobudza kreatywność i refleks. Gwarantuje mądrze i wartościowo spędzony czas, a przy tym dużo śmiechu. Dzieci nauczą się przy niej także cierpliwości i rywalizacji, a przede wszystkim zajmą głowę czymś innym, niż ekrany tabletów, czy komputerów. Polecamy!