„Dzikie i domowe. Jak człowiek udomowił zwierzęta” – Wydawnictwo ADAMADA

Książek o zwierzętach mamy w swojej biblioteczce mnóstwo. Przyroda fascynuje nas od zawsze i z przyjemnością sięgamy po książki o tej tematyce, ale TAKIEJ książki jeszcze nie mieliśmy!

„Dzikie i domowe. Jak człowiek udomowił zwierzęta” jest fascynują lekturą, z której dowiecie się jak wyglądał niezwykły proces ujarzmiania dzikiej natury przez człowieka. To piękna lekcja ewolucji i solidna porcja wiedzy, podana w ciekawy sposób, dzięki licznym ilustracjom. Bardzo się cieszę, że mogłam objąć tę pozycję patronatem!

Wydawnictwo Adamada przygotowało prawdziwą perełkę.

koszyk

Choć książka skierowana jest do dzieci, to zapewniam Was, że zachwyci i zainteresuje także dorosłych. Sama dowiedziałam się z niej wielu nowych rzeczy. Na kartach książki poznacie długą historię udomawiania zwierząt, początki hodowli, zmiany jakie w nich zaszły, czy rasy zwierząt. Dowiecie się nawet czym jest DNA.

Pies, kot, świnia, owca, koza, koń, krowa, królik, kura, kaczka, szczur, złota rybka, pszczoła – to właśnie te zwierzęta wzięli pod lupę autorzy książki. Kiedyś żyły one w stanie dzikim, a jak to się stało, że zostały udomowione? O tym wszystkim dowiecie się z książki. Poznacie fascynujące historie, przedstawione w ciekawy i przystępny sposób. Dowiecie się dlaczego w średniowieczu tępiono koty, czemu świnia długo była symbolem dobrobytu, do czego w medycynie wykorzystywane są kozy, a także dlaczego udomowienie koni uratowało je przed wymarciem. Przekonacie się, że krowa jest przykładem najbardziej spektakularnej przemiany swoich przodków, a kura jest najliczniej na świecie występującym zwierzęciem domowym. Rocznie zjadamy ponad bilion kurzych jajek!

To bardzo fascynująca, wartościowa i mądra lektura. Poznacie życie wielu gatunków zwierząt wieki temu i w czasach współczesnych. Wiele informacji z pewnością Was zszokuje. Ja nie wiedziałam, że biologowie modyfikują DNA kóz, żeby wytwarzane przez nie mleko było łatwiej strawne, czy to, że łososie hodowlane rosną dwa razy szybciej od dzikich i są mniej agresywne wobec innych osobników. Takich ciekawostek znajdziecie tu bardzo dużo. Dodatkowym walorem jest piękne wydanie, bogactwo ilustracji oraz grubszy, matowy, dobrej jakości papier.

Polecamy serdecznie tę lekturę każdemu miłośnikowi zwierząt. Idealna pozycja do czytania dzieciom w różnym wieku, zainteresuje zarówno pięciolatka, jak i nastolatka.

„Dzikie i domowe. Jak człowiek udomowił zwierzęta”

Tekst: Jean-Baptiste De Panafieu, Simon Bailly

Przekład z języka francuskiego: Bożena Sęk

Ilustracje: Simon Bailly

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo: ADAMADA