„Samotny Jędruś” Wojciech Widłak

Dobry wieczór kochani, poznajcie Jędrusia – „Samotnego Jędrusia” – cudowną postać stworzoną przez wspaniałego pisarza, autora m.in. „Pana Kuleczki” czy „Wesołego Ryjka” – Wojciecha Widłaka. Ta opowieść jest niesamowita, bo niesamowity jest jej główny bohater – Jędruś – postać stworzona ze… studzienki kanalizacyjnej 😉 i odrobiny kredy. Tak niewiele, a zarazem tak dużo…

 

img_9512

 

Samotny Jędruś wyrusza pewnego dnia na poszukiwania, tylko jeszcze nie wie czego. Wkłada kurtkę z kapturem i przemierza Kraków. Po drodze przytrafiają mu się przeróżne przygody, a to wpada na drzewo, które zezłościło się że strącił z niego listki, a to natknął się na kamień, potem na gołębia, po którym zostało mu piórko. Zdarzyło mu się wpaść w złość, w kłopoty, a potem w zachwyt. Każdą napotkaną postać pyta czy aby nie wie ona czego tak właściwie ON szuka, za czym wyruszył. Na szczęście finał okazuje się łaskawy dla naszego „studzienkowego” bohatera, bo w końcu odnajduje upragniony cel – bratnią duszę, przyjaciela… To samotność skłoniła go do wyprawy i kiedy w końcu odnalazł to czego szukał zaznał ogrom radości.
.
Polecam serdecznie: wspaniała, ciepła, mądra, pełna uroku i subtelnego humoru książka z Wydawnictwa Czerwony Konik to jedna z naszych ulubionych pozycji. Świetnie wprowadzi dzieci w temat samotności i poszukiwania przyjaźni. Może stać się pretekstem to rozmów na te ważne tematy. Oprócz wspaniałej historii zachwycające są również przepiękne ilustracje genialnej Joanny Rusinek. Znajdziecie tu także przegląd wszystkich możliwych rodzajów studzienek, a Ci którzy chcieliby pójść w ślady Samotnego Jędrusia pomocą posłuży mapka z dokładnymi spisami miejsc, które nasz bohater przemierzył.

Pięknie wydana książka, w twardej oprawie, zawiera 45 strony i przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia.

A może już znacie Jędrusia? Może stworzycie go sami? Wystarczy spacer, kawałek kredy i odrobina wyobraźni 🙂

 

j7

j6

j5

j4

j3

j2

j1

j

fullsizerender

 

Dodaj komentarz