„Zakręcona ortografia” i „Zakręcona matematyka” – Xplore Team

Dziś edukacyjnie! Sezon szkolny w pełni, u moich dzieci sprawdzian za sprawdzianem, więc się nie nudzimy 😉 Naukę ortografii i matematyki umilają nam świetnie zestawy nietypowych książeczek od Xplore Team. Są one przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat i stworzone zostały w bardzo wygodnej, podręcznej formie, spięte plastikową śrubką, tak aby można je było wszędzie zabrać i mieć zawsze pod ręką. Zwykłe przepytywanie z przerobionego dotychczas w szkole materiału nie zawsze jest dla dziecka przyjemnością, ale rozwiązywanie ciekawych zagadek z książeczek które dziś Wam prezentuję sprawia, że nauka jest o wiele przyjemniejsza i nie kojarzy się z obowiązkiem, a z przyjemnością. Moja córka, która jest obecnie w trzeciej klasie bardzo lubi tego rodzaju rozwiązania, sama sięga po takie publikacje i efekty są widoczne – piątki i szóstki z dyktand, czy matematycznych sprawdzianów to norma. Dlatego bardzo lubimy wszelkie pomysłowe rozwiązania od Xplore Team. Wcześniej pokazywałam Wam też ich genialny „Survival”, który na zajęciach z harcerstwa sprawdza się idealnie i jest u nas w ciągłym użyciu, czy” Quizy edukacyjne” które zrobiły u nas także olbrzymią furorę.

 

img_0508

 

„Zakręcona matematyka”  to aż 120 bajecznie kolorowych stron z nietuzinkowymi zadaniami. Tu nie ma miejsca na zwykłe zadania, każde z nich jest starannie skomponowane i wesoło zilustrowane. Dzieci w ogóle nie mają poczucia że się uczą. Jest np. muszla ślimaka z wpisanymi liczbami i trzeba uzupełnić ich puste kółeczka, a już sam widok tych śmiesznych ślimaków rozbawia – „zakręcony ziomek” jest świetny. Są zadania o monetach, są liczbotwory, jest rysowanie figur bez odrywania ręki, czy tworzenie tabliczki czekolady, są zadania z owocami, czy kartami, są szlaki turystyczne, podążanie do celu, jest magia, symetria, dopasowywanie samochodów do kierowców, wąż arytmetyczny, bukiety, flagi, pomysłowe zapałki, drzewka, piramidy, zegary, puzzle, labirynty, zakupy, zadania z makaronami, czy pociągami, jest kalendarz, są i sześciany i całe mnóstwo innych świetnych zadań. Ale uwaga! wcale nie są takie proste, troszkę trzeba się nad nimi „nagłówkować” i bardzo dobrze, bo satysfakcja z każdego dobrze rozwiązanego zadania jest bezcenna i sprawia że dziecko chce próbować swoich sił w kolejnych zakręconych poleceniach. Zadania są zróżnicowane, tak że i siedmiolatki i dwunastolatki znajdą coś dla siebie. Całość zapakowana jest w kartonowe pudełeczko, więc wygodnie można je zabrać ze sobą do samochodu, w kolejce do lekarza, czy na jesienny spacer. My zabrałyśmy naszą matematykę na ostatnie badanie krwi, tak aby córka nie myślała o kłuciu i aby czas oczekiwania w kolejce szybciej nam minął. Zadania poprzez ćwiczenie spostrzegawczości, oraz uczenie samodzielnego i logicznego myślenia świetnie wpływają na pofałdowanie kory mózgowej, oraz bawiąc – uczą. Polecamy wszystkim dzieciom w wieku szkolnym.

 

x7

 

x6

 

x5

 

x4

 

img_0503

 

img_0502

 

img_0501

 

„Zakręcona ortografia”  to nasze kolejne pudełeczko pełne wiedzy, a została ona przemycona pod postacią śmiesznych wierszyków, rozbrajających rysunków i ciekawych zagadek. Należy np. ułożyć rozsypankę według szyfru, czy narysować brzuchatych brzydali z grzywami. Są oczywiście podane zasady pisowni, a także ważne do zapamiętania wyjątki. Są zadania, w których należy połączyć nazwy zawodów z obrazkami, dopisać wyrazy pokrewne, połączyć w pary rysunki z wyrazami, rozwiązać krzyżówkę, ułożyć rozsypankę, czy podpisać ilustrację. Podobnie jak w zestawie matematycznym tak i tutaj zakres pytań jest bardzo szeroki. Są zadania dla pierwszoklasistów, jak i dla dzieci ze starszych klas. Znajdziecie tu objaśnienia co to jest rzeczownik, przymiotnik, czasownik, rodzaj, czas, partykuła, przypadek. Ponadto takie zagadnienia jak: kiedy piszemy dużą literę, jak zmiękczamy wyrazy, oraz kiedy piszemy końcówki -ii, -ji, -i, -ę, -ą, -em, -om. Cała wiedza zamknięta w małym, kartonowym pudełeczku, do którego w każdej chwili można sięgnąć. Jeżeli Wasze dzieci nie przepadają za zwykłym przepytywaniem z pisowni słówek, to „Zakręcona ortografia” jest naprawdę idealnym rozwiązaniem. Każda strona jest w innym kolorze, z innymi zadaniami do rozwiązania, co sprawia, że te ćwiczenia zawsze są dla dziecka atrakcyjne i nigdy się nie nudzą. Nauka naszej polskiej ortografii do łatwych z pewnością nie należy, ale z tą genialną książeczką będzie o wiele przyjemniejsza, bo bawiąc – uczy, a to jest najważniejsze.

 

x3

 

x1

 

img_0492

 

img_0491

 

img_0490

 

img_0489

 

Polecam serdecznie obie książeczki. Dzięki temu że wykonane są one w nowoczesny i nietypowy w stosunku do zwykłych podręcznikowych książek nie kojarzą się uczniom ze szkolną musztrą, a są świetnym rozwiązaniem na uzupełnienie i powtórzenie materiału. Widać że twórcy włożyli tu dużo serca i pracy, oraz znali doskonale potrzeby najmłodszych. Moje dzieci świetnie sobie z tymi zadaniami poradziły, gdyż siedmioletni synek zabrał się za prostsze pytania, pozostawiając dziewięcioletniej siostrze te z poziomu wyższego. Także moi uczniowie uzupełniają się idealnie. Jednym słowem: polecamy i życzymy świetnej zabawy i nauki mimo woli oczywiście 🙂

 

Te i inne świetne produkty znajdziecie na stronie:

xplore_logo_web

 

 

Dodaj komentarz