Zakazany Kamień. Dziedzictwo Kopernika tom 1 – Wydawnictwo HarperCollins

Ta okładka, te czaszki, ten tytuł… To mogło oznaczać tylko jedno – czeka nas coś mrocznego, tajemniczego i trzymającego w napięciu. Nie zawiedliśmy się, bo właśnie takie są nasze wrażenia po lekturze książki „Zakazany Kamień. Dziedzictwo Kopernika” który jest pierwszym z czterotomowej serii przygód o czwórce nastolatków, wyruszających w pełną przygód podróż, by ocalić ludzkość.

 

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Harper Collins. Autorem powieści jest Tony Abbott, ilustracje przygotował Bill Perkins, zaś przekładu na język polski dokonała Danuta Fryzowska.

Na 352 stronach znajdziemy dużą dozę świetnej młodzieżowej literatury, w którą wplecione są ciekawostki o astronomii. Myślę że książka spodoba się czytelnikom od około 11 roku życia. Ja przeczytałam ją ze swoimi starszymi dziećmi, które po zakończeniu lektury dopytywały o kolejne tomy, co jest gwarancją że książka bardzo je wciągnęła. Lubię czytać takie historie, od których trudno nam się oderwać i które sprawiają przyjemność całej rodzinie.

„Niebo to miejsce, gdzie matematyka i magia stają się jednością”.

Cytat ten szczególnie zapadł mi w pamięć. Pojawia się on na pierwszych stronach książki i daje wiele do myślenia, bo zbiór migoczących na niebie gwiazd i matematyczne działania naprawdę mają ze sobą wiele wspólnego! Wyde, Darell, Lily i Becca wkrótce sami się o tym przekonają, bo czeka ich ważna misja.

Wszystko zaczyna się od Wade’a, który od wczesnych lat dzieciństwa pasjonuje się astronomią. Każdą wolną chwilę poświęca na studiowanie podręczników w tym temacie, a nocami ogląda gwiazdy w obserwatorium. Taki też plan miał na rozpoczynające się ferie, jednak szybko pokrzyżowała je pewna wiadomość od bliskiego przyjaciela rodziny. Profesor taty, zwany przez chłopca wujem Henrym przysłał mężczyźnie zaszyfrowanego maila, którego chłopiec z ciekawości odczytał… Ta szybko wykasowana przez ojca wiadomość nie dawała spokoju chłopcu, a na dodatek jej nadawca ginie wkrótce w bardzo tajemniczych okolicznościach.

Przyjaciele ruszają w podróż, by dowiedzieć się więcej o śmierci przyjaciela rodziny. Szybko jednak następują po sobie kolejne, liczne wypadki, które sprawią że czwórka nastolatków będzie musiała odnaleźć Dziedzictwo Kopernika, czyli dwanaście artefaktów o niezwykłej sile. Tylko dzięki nim można zdobyć władzę nas światem!

 

 

Książka zadowoli zapalonych poszukiwaczy przygód oraz wszystkich tych, którzy lubią główkować i szukają w książkach wartkiej, emocjonującej akcji. Znajdziecie tu różne charaktery i osobowości, masę przygód i tajemnic. Nie będziecie się nudzić! Koniecznie podsuńcie tę lekturę swoim nastolatkom. Idealna propozycja na wakacje. Polecamy całą rodziną.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

http://www.harpercollins.pl/img/logo_harper_collins.png

Dodaj komentarz