Wielkie mycie zębów w zoo – Wydawnictwo ESTERI

Jako mama wielodzietna wiem jak wielkim wyzwaniem może być umycie zębów dziecku. Czasami taki zbuntowany malec potrafi zrobić wiele żeby tylko szczoteczka z pastą nie wylądowały w jego buzi. A nam rodzicom muszą przyjść do głowy przeróżne pomysły jak zachęcić maluszka do tej codziennej, ważnej czynności. Jednym z nich może być książka, dlatego dziś prezentujemy przecudowną pozycję z myciem zębów w roli głównej, która z pewnością pomoże dzieciom zrozumieć że warto dbać o higienę jamy ustnej.

„Wielkie mycie zębów w zoo”  to zabawna, pięknie zilustrowana opowieść, która ukazała się nakładem wydawnictwa Esteri. Do książki dołączony jest także plakat z instrukcją jak myć zęby! Autorką książki jest Sophie Schoenwald, której mama jest dentystką. Mała córeczka pisarki przepada za zwierzętami, ale stroni od szczotkowania zębów. Z tego właśnie powodu dziecko stało się inspiracją do stworzenia tej jakże potrzebnej lektury. Traf chciał że książkę zilustrował Gunter Jakobs, którego trójkę dzieci z trudem udaje się nakłonić do mycia zębów, więc ten duet udowadnia, że życie pisze najlepsze scenariusze.

 

 

Pewnego dnia dyrektor zoo, Alfred Niecierpliwiec zauważył że cały ogród jest opustoszały. Zwiedzających nie ma, zwierzęta także skrzętnie się pochowały… A wszędzie unosił się okropny zapach! Jedynie mały jeżyk, Ignacy Miętus z pełnym zaangażowaniem czyścił swój wybieg na błysk. Odrażający smród unosił się z powodu tego, iż wszyscy… przestali myć zęby! To leniwiec doradził tak reszcie, uznając tę czynność za ogromny wysiłek. „Nie warto się męczyć” – stwierdził zwierz.

Dyrektor nie zostawił tej poważnej sprawy samej sobie i szybko wpadł na genialny pomysł jak zaradzić problemowi brudnych zębów i nieświeżego oddechu… Musiał do tego użyć jedynie pasty i szczoteczki, choć szczoteczka okazała się bardzo nietypowa!

Jak wygląda mycie zębów u ogromnej żyrafy? Jak bohaterowie poradzą sobie w tej kwestii u groźnego króla zwierząt? A kły słonia? Czy będą białe niczym przebiśniegi? I co z mrówkojadem, który zębów… nie ma? Koniecznie sięgnijcie po tę przezabawną historię z wartościową treścią. Nic nie przemówi do małych dzieci lepiej niż codzienna lektura wypełniona uroczymi, pięknie zmalowanymi bohaterami, którzy z radością będą pragnęli myć zęby!

 

 

 

 

 

 

koszyk

Do książki dołączony jest także plakat, na którym główny bohater – jeż Ignacy Miętus krok po kroku uczy dzieci prawidłowego szczotkowania i podpowiada, że na końcu to rodzice raz jeszcze wymyją ząbki ze wszystkich stron. To bardzo ważne, bo pamiętajmy aby dzieciom do 8 roku życia pomagać w tej czynności. Książka spodoba się każdemu przedszkolakowi, nawet temu który z myciem zębów nie ma żadnych problemów. Jej urokowi nie sposób się oprzeć. Polecamy!

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania esteri wydawnictwo