„W twojej książce jest potwór” – Wydawnictwo ZYSK i S-KA

Dzisiaj prezentujemy bardzo nietypową książkę dla dzieci! Już sam tytuł wywołuje uśmiech na twarzy – „W twojej książce jest potwór” brzmi zabawnie, ale i troszkę strasznie. Autor – Tom Fletcher to brytyjski muzyk, członek zespołu pop rockowego McFly i supergrupy McBusted jak również autor książek dla dzieci. Jako doświadczony tata dwójki maluchów z pewnością zna potrzeby najmłodszych czytelników, gdyż książka już po pierwszym przeczytaniu stała się u nas hitem i nie ma dnia by Staś nie przyniósł potworka do czytania.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Wydana jest w twardej oprawie i nie zawiera wiele tekstu, gdyż główną rolę odgrywają w niej ilustracje, wyobraźnia, emocje i zaangażowanie dziecka. Greg Abbott – ilustrator i projektant z Anglii stworzył postać bardzo uroczego potwora, z którym mały czytelnik ma się zmierzyć osobiście!

 

 

Jeżeli znacie twórczość Herve Tulleta i jesteście fanami jego książek to z pewnością spodoba się Wam także ta lektura, gdyż jest bardzo zabawna i uaktywniająca czytelnika. Jak wskazuje sam tytuł – w książce mamy potwora! Nie wygląda groźnie i choć ma różki na głowie to jego buźka jest bardzo sympatyczna, więc bez obaw – maluchy nie będą się bały. Ten mały, niebieski stworek jest jednak troszkę nieznośny bo zaczyna konsumować karty książki, więc trzeba się go pozbyć. Aby to zrobić dziecko ma do wykonania kilka czynności, np. potrząsanie książką, łaskotanie potwora w stopy, dmuchanie w niego, przechylanie książki raz w jedną, raz w drugą stronę, huśtanie, czy kręcenie w kółko, a nawet wydawanie głośnego okrzyku. Po wielu próbach w końcu udaje się urwisa pozbyć, ale … przeniósł się do Waszego pokoju! Lepiej nie czekać aż zacznie tam rozrabiać, więc wołamy go szybko aby wrócił na karty książki i grzecznie zasnął 🙂 Jak skończy się całe zamieszanie? Czy potwór będzie chciał powrócić? Spróbujcie zaprzyjaźnić się z tym bohaterem, a przekonacie się sami jak skończyła się ta przygoda.

 

 

 

 

 

 

 

Urocza, prześmieszna i rozbudzająca wyobraźnię książka, którą z pewnością pokochają wszystkie dzieci. Spodoba się już dwu- trzylatkom i zadowoli nawet te pociechy, które na co dzień stronią od książek, lub nie potrafią na długo skupić się na lekturze. Może być także pomocna w oswajaniu najmłodszych z ich wybujałą wyobraźnią i strachem przed potworami, który często pojawia się na tym etapie rozwoju. Duża, przejrzysta czcionka zachęci starsze dzieci do samodzielnej lektury. Polecamy i życzymy „przerażającej” lektury 😉

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania czytam.pl logo

3 thoughts on “„W twojej książce jest potwór” – Wydawnictwo ZYSK i S-KA

Dodaj komentarz