W moim przedszkolu – Dlaczego? Kiedy? Jak? JUNIOR – Wydawnictwo SAM

Wydawnictwo SAM nie próżnuje i po raz kolejny raczy najmłodszych czytelników świetną, popularnonaukową książką. Tym razem tematem przewodnim książki jest przedszkole. Bogato ilustrowana, pełna okienek i przystępnie podanej wiedzy lektura, będzie idealną pozycją by oswoić maluchy z przedszkolem.

koszyk

Z okazji PRZEDSPRZEDAŻY wszystkie książki wydawnictwa SAM do 26 września kupicie

z 20% rabatem, wpisując kod: SAM20

Na stronie znajdziecie także atrakcyjne pakiety! Zajrzyjcie koniecznie.

Dzieci często boją się tego co nowe i nieznane, dlatego jeśli pragniecie posłać je do przedszkola warto wcześniej oswajać temat i w przyjazny sposób pokazywać im jak wygląda dzień z życia przedszkolaka. W książce poznacie trzyletniego Karola i jego rówieśników oraz panią Natalię i pana Wojtka, którzy opiekują się dziećmi. Zajrzycie do przedszkolnej sali, przyjrzycie się jak różnorodne zabawy i ciekawe aktywności czekają na dzieci, przekonacie się także ile radości i śmiechu sprawiają wspólne, ruchowe zabawy. Nie zabrakło posiłków i porannej toalety, a także wycieczek! Będziecie mieli nawet okazję zajrzeć do leśnego przedszkola, w którym dzieci cały dzień spędzają na dworze, bez względu na pogodę. Czas w przedszkolu to także chwile świętowania i zabaw. Bywa gwarno, tanecznie i kolorowo.

Dodatkowo w książce znajdziecie aktywność, która zaangażuje dziecko do spostrzegawczości i dopasowywaniu zagubionych elementów. Urzekły mnie ilustracje i doceniam ich autentyczność – brudne kolana, zabłocone kurtki, gluty z nosa, kłótnie o zabawkę, czy pierwszeństwo na zjeżdżalni, szukanie kompromisów – prawdziwe dzieciństwo, bez lukru i idealizowania.

Książka będzie cennym wsparciem dla małego dziecka i rodziców. Uspokoi, pokaże jak można budować nowy rytm dnia, odkąd jest się przedszkolakiem i przede wszystkim zaspokoi ciekawość małego człowieka. Liczne okienka bardzo uatrakcyjniają lekturę i zachęcają do samodzielnego odkrywania. Żałuję, że gdy moje pociechy przekraczały przedszkolne progi nie miałam tak wartościowej, pomocnej lektury. Polecam serdecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.