„Uczymy się pływać” – Wydawnictwo SAM

Niedawno przypłynęła do nas świeżutka nowość od wydawnictwa SAM!

„Uczymy się pływać” to kolejna książka w genialnej, popularnonaukowej serii „Dlaczego? Kiedy? Jak?”

Kartonowa książka, z mnóstwem okienek, ciekawostek i wskazówek odpowie na każde dziecięce pytanie. Wszystko to w bardzo prosty, przystępny, a także wyczerpujący sposób i oczywiście z mnóstwem ilustracji.

koszyk

Z kodem SAM20 otrzymacie 20% rabatu na tę i wszystkie inne książki wydawnictwa SAM

Niektóre dzieci z radością rwą się do wody, inne wymagają zachęcenia i oswojenia. Z tej pozycji dowiedziecie się dlaczego warto umieć pływać, w co warto wyposażyć się planując wyjście na basen, poznacie także zasady panujące na pływalni i przyjrzycie się lekcji pływania. Znajdziecie tu pełną instrukcję, krok po kroku, wspomagającą naukę. Dowiecie się czym jest styl grzbietowy i klasyczny oraz jakie warunki należy spełnić, by ubiegać się o kartę pływacką. Nie zabrakło ciekawostek o sportach wodnych, zawodach pływackich i ostrożności podczas morskich kąpieli. Poznacie nawet zwierzęta, które świetnie radzą sobie w wodzie! Książka wspaniale wyczerpuje temat, dlatego znajdziecie w niej nawet atrakcje dostępne w aquaparku, a także najważniejszy aspekt związany z wodą – zasady bezpieczeństwa.

Jestem pełna podziwu dla każdego tomu w tej niezwykle wartościowej serii! Zawsze wypatrujemy z dziećmi mnóstwa „smaczków” kryjących się na ilustracjach i pod okienkami, dlatego możecie być pewni, że będzie to wspaniała, edukacyjna lektura, ale także świetna propozycja trenująca spostrzegawczość. Książka zaspokoi ciekawość każdego młodego czytelnika, który kocha wodne szaleństwa oraz tego, który dopiero zaczyna oswajać się z nową przygodą.

A jak to jest u Was? Lubicie basen, aquaparki, morze?

„Uczymy się pływać”

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Tekst: Andrea Erne

Przekład: Anita i Robert Jonczyk

Ilustracje: Suzanne Szesny

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo SAM

ISBN: 978-83-967969-5-0

Dodaj komentarz