Tosia w tarapatach. Kłopoty i katastrofy – Wydawnictwo SKRZAT – patronat bloga

Dziś przychodzę do Was z pewną bardzo intrygującą lekturą. Choć okładka może wydawać się „niewinna” to w środku skrywa się całe mnóstwo emocji i przygód. „Tosia w tarapatach. Kłopoty i katastrofy” to jedna z tych pozycji którą warto czytać wspólnie z dziećmi, bowiem nawet dorosłym przynosi ona wiele radości. Z ogromną przyjemnością objęłam książkę patronatem i gwarantuję że nie będziecie żałować czasu spędzonego z Tosią i jej bliskimi. Ba! Tutaj nie ma ani chwili nudy!

 

 

Autorem przygód nastolatki jest Paweł Maj, zaś ilustracje przygotowała Monika Sommer-Lapajew. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Skrzat i skierowana jest do dzieci od około siódmego roku życia. Ja czytałam ją z dziewięcioletnim synem i jedenastoletnią córką i zapewniam Was że każde z nas doskonale się bawiło. Lubię książki dla dzieci, które mnie sprawiają radość podczas lektury.

Atutem jest duża i przejrzysta czcionka, która ułatwi małym czytelnikom przygodę z samodzielną lekturą. Na 256 stronach znajdziecie 5 opowieści. Każda inna, poruszająca odmienny temat, ale wszystkie cechują dziwne zdarzenia i pewne zagwozdki do rozwiązania. Nie bez powodu pozycja ta należy do serii „Złowieszcze dreszcze”. Te emocjonujące historie zapewnią solidny dreszczyk wrażeń i wartościowych przeżyć, bowiem z każdej z nich płynie ważne przesłanie.

Przygody nastoletniej Tosi poruszają wiele potrzebnych tematów. Znajdziecie tu historię o skłóconej od lat rodzinie, która mimo wielu nieporozumień, pretensji i negatywnych emocji potrafiła wybaczyć i zacząć nowy rozdział w życiu. Autor dotyka tematu starości, choroby, potrzeby bliskości, jednoczenia się w ważnej potrzebie. Udowadnia że zawsze jest czas na wybaczenie. Spodobała nam się również opowieść o piątkach. To bardzo zagadkowy rozdział i pewna przedziwna sprawa do rozwiązania. Każdego dnia tytułowa bohaterka otrzymuje kartkę w innym kolorze. Ofiaruje ją zawsze inna osoba, ubrana w kolorze danej kartki. W środku Tosia znajduje wierszyki, które mają doprowadzić ją do rozwiązania zagadki. Dziewczyna będzie potrzebowała pomocy przyjaciół, tylko czy zdołają rozwikłać o co w tym wszystkim chodzi? Czy nagroda trafi w ich ręce?

Paweł Maj porusza także temat ekologii i łączy go z leśną wycieczką. Dzieci czeka pobyt pod namiotem w Kozienickim Parku Krajobrazowym, jednak biwak przeradza się w niemałe zamieszanie… Rano okazuje się że zniknęło dwóch uczniów i ich namioty. W środku lasu Licho porywa dzieci, twierdząc że ludzie niszczą las ścinając drzewa, paląc ogień, hałasując i nie szanując przyrody. Tosia Tarapata i jej mały przyjaciel chochlik będą mieli nie lada misję do wykonania! To nie koniec przygód. Czeka Was jeszcze pewna biblioteka i pierwsze kolonie czternastoletniej Tosi. Tu dopiero będzie się działo!

 

 

 

 

 

 

koszyk

Jeżeli chcecie się przekonać czy strach ma wielkie oczy to ta lektura jest dla Was. Zagadkowa, tajemnicza, pełna nieoczywistych zdarzeń, wciągająca. W serii znajdziecie także inne opowieści, po które i my z pewnością sięgniemy. Polecamy Tosię Tarapatę i jej wesołą rodzinkę. Jestem pewna że z przyjemnością się z nimi zakumplujecie.

 

 

 

Dodaj komentarz