Star Stable. Opowieści z Jorvik – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Na blogu już nie raz gościły książki z serii Star Stable. To zdecydowanie jedne z ukochanych lektur mojej nastoletniej córki. Michasia każdy tom przeczytała wiele razy, a kilka dni temu sięgnęła po najnowszy – „Star Stable. Opowieści z Jorvik” i oczywiście pochłonęła go na raz!

Do poprzednich części możecie zajrzeć tutaj –> KLIK.

Zapraszam Was na recenzję Michaliny 🙂

koszyk

„Star Stable. Opowieści z Jorvik” z pewnością nie jest zwykłą książką. Każdy kto sięgnie po ten tom znajdzie w środku cztery dłuższe, oddzielnie napisane historie, każda z nich zaś dotyczy innego Jeźdźca Duszy: Lisy, Alex, Lindy i Annie. Każda z dziewczyn opowiada inny moment ze swojego życia, historię, którą właśnie przeżyła i która aż do teraz nie była nam znana. Jednak prócz tego, że dowiemy się o nowych przygodach czterech Jeźdźców Duszy, to również opowieści dzieją się w innej porze roku – tej, które nasze bohaterki lubią najbardziej. W historiach odkrywamy przeszłość dziewczyn, ich młodość: możemy dowiedzieć się bardzo wiele o tym co je spotkało, kiedy były młodsze. Co dokładnie spotkało mamę Lisy? Dlaczego Alex mieszka w stajni, a nie w domu wśród rodziny? Jaką mroczną tajemnicę skrywa w swoim sercu mama Annie? Co przydarzy się Lindzie w Halloween? To nie są jedyne pytania, na które odnajdziemy odpowiedź. Każda opowiada inny, dotąd nieznany nam moment z życia oraz przekazuje nam to, co czuje dana bohaterka. Dziewczyny pokazują nam swoje prawdziwe oblicza, dowiemy się z tej książki o wiele więcej niż dotychczas.

Książka jest naprawdę godna polecenia nie tylko dla fanów gry Star Stable, lecz również dla tych, którzy wcześniej sięgnęli po inne tomy związane z tą grą, napisane przez tą samą autorkę. Opowiadania dopełniają cudowne ilustracje, którymi naprawdę mało książek może się pochwalić: burze kolorów towarzyszą nam na każdej stronie. Po książkę warto sięgnąć znając poprzednie tomy, aby dobrze zrozumieć fabułę. Gwarantuję, że książka Was wciągnie, bardzo przyjemnie się ją czyta. Zdecydowanie powinni po nią sięgnąć osoby, które kochają konie i jeżdżą konno, grają w Star Stable i chętnie przeżyją magiczną przygodę na Jorvik!

Michalina, lat 13

„Star Stable. Opowieści z Jorvik”

Tekst: Helena Dahlgren

Ilustracje: Marie Beschorner

Przekład: Monika Motkowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 120

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

3 thoughts on “Star Stable. Opowieści z Jorvik – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

 • 17/02/2021 at 10:42
  Permalink

  Super moja córka zachwycona ta seria:) Ma tez grę star sable:) mam pytanko ,na zdjęciach widać super konie zabawki gdzie można kupić?

  • 17/02/2021 at 14:02
   Permalink

   Koniki są marki Schleich i kupujemy je w Rossmannie lub w Smyku, ale są dostępne także online, np. na Allegro 🙂 Polecam, bo są super jakości i od lat służą dzieciom do zabawy.

 • 15/03/2021 at 06:53
  Permalink

  Piękne ilustracje…szkoda że moje dzieci jeszcze za małe…ale pocieszam się że jak dorosną to też coś ciekawego będzie wydawane 🙂

Dodaj komentarz