„Słoń na księżycu” – Gosia Herba i Mikołaj Pasiński – Wydawnictwo CENTRALA

Dziś zapraszam Was do lektury przepięknej książki duetu – Gosi Herby i Mikołaja Pasińskiego. Choć „Słoń na księżycu” skierowany jest do dzieci to porusza niezwykle ważne także dla dorosłych wartości, o których niejeden z nas – dojrzałych osób może zapomnieć. Z ogromną chęcią sięgnęłam po tę książkę, gdyż od dawna zaglądam na Instagramowy profil ilustratorki i podziwiam z przyjemnością Jej rysunkowe przygody. Gosia Herba jest z wykształcenia historykiem sztuki, pracuje zaś jako ilustratorka. Mimo młodego wieku może pochwalić się ogromnymi osiągnięciami. Jej prace publikowano m.in. w „Zwierciadle”, „Przekroju”, „Chimerze” i „The Washington Post”. Na swoim koncie ma dużą ilość zilustrowanych książek, tworzy także plakaty, a ponadto zajmuje się  projektowaniem deseni, przenosząc motywy z obrazów na ręcznie malowaną porcelanę i drukowane tkaniny.

Pozycja ta przykuwa uwagę już od okładki. Kwadratowy format książki, twarda oprawa, a wewnątrz bardzo nietypowe jak na książki dla dzieci, inne, ciekawe, geometryczne ilustracje. A sama historia? – ma w sobie coś z dawnych dziejów, gdyż w XVII wieku jeden z astronomów zaobserwował ponoć na Księżycu słonia, tak jak główna bohaterka powieści.

O godzinie 22 pewna słynna badaczka wszechświata zasiadła na swym stołeczku i wpatrując się w teleskop ujrzała zadziwiający obraz – słonia na Księżycu… Pełna wrażeń zaprosiła następnego dnia do swego obserwatorium naukowców z Towarzystwa Księżycowego, którzy nie mieli tyle szczęścia i nie ujrzeli tego o czym z tak wielkim przejęciem zawiadomiła kobieta. Ba! Na domiar złego wyśmiali ją, zaczęli kpić, wytykać palcami, aż nasza bohaterka postanowiła uciec z miasta. Udała się na… Księżyc! Jej wspaniały lot, własnoręcznie skonstruowaną rakietą możecie śledzić na dwóch rozkładówkach. Na miejscu powitał ją oczywiście słoń we własnej osobie, który z radością podając swą trąbę zawiadomił astronomkę iż jest magazynierem! – zbiera i przechowuje rzeczy, które marnują się nie Ziemi. A jakie? Koniecznie przekonajcie się sami! Dowiecie się również jaką paczkę po roku pobytu na Księżycu przysłała badaczka do Towarzystwa Księżycowego i jak bardzo zmieniła ona myślenie małych i dużych mieszkańców Ziemi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Wydawnictwo Centrala specjalizujące się w komiksach bardzo zawróciło nam w głowach wydając tak nietuzinkową pozycję. Książka z prostymi ilustracjami, którym wystarczyło tak niewiele barw zachwyca swą oryginalnością, a jednocześnie chwyta za serce przesłaniem. Wiara w siebie, dążenie do celu, spełnianie marzeń i chęć dzielenia się wiedzą z innymi – tak wiele wartości w tak niewielu słowach na kartach tej powieści. Prawdziwy majstersztyk! Obowiązkowa lektura w biblioteczce każdego małego czytelnika.

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania centrala komiks

 

6 thoughts on “„Słoń na księżycu” – Gosia Herba i Mikołaj Pasiński – Wydawnictwo CENTRALA

  • 05/09/2017 at 18:03
   Permalink

   Jest przepiękna! A do tego z bardzo ważnym przekazem.

   Reply
 • 05/09/2017 at 08:00
  Permalink

  Zakochalam sie! Wskakuje na liste do kupienia.

  Reply
  • 05/09/2017 at 18:02
   Permalink

   Jest czarująca! Zdecydowanie warto ją mieć w swojej biblioteczce.

   Reply
 • 11/09/2017 at 09:58
  Permalink

  Książka wygląda na piękną. Lubię zbierać informacje na temat książek, które warto zdobyć i które będą wartościowe dla dzieci.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.