Seria „Robak Lolek” – 4 malownicze książki – Wydawnictwo MARRUDA

Robak, robaczek, malutki i słodziutki. Pełzający przez świat i z zapałem odkrywający jego uroki. Któż to taki? Bohater pewnej nowej serii książek dla dzieci! Ale jakiej… Przepięknej graficznie, malowniczej i w całości kartonowej. Anna Litwinek – dziennikarka, plastyczka i nauczycielka, potrójna mama i założycielka Wydawnictwa Marruda stworzyła cztery tytuły książek dla dzieci w wieku od niemowlęcego, aż po etap przedszkolny. Książki są całokartonowe, posiadają zaokrąglone, bezpieczne rogi, a przede wszystkim są bajecznie zilustrowane. Tego nam było potrzeba na polskim rynku wydawniczym – pięknych ilustracji, z którymi warto oswajać dzieci od małego. Staś jest w nich zakochany po uszy i co rusz przynosi Lolka, snując swoje cudowne opowieści.

 

 

W tej serii znajdziecie cztery tytuły:

 • 1. Robak Lolek  – od 6 miesięcy – 10 stron
 • 2. Robak Lolek poznaje zwierzęta – od 1 roku – 14 stron
 • 3. Robak Lolek i przyjaciele – od 1,5 roku – 14 stron
 • 4. Robak Lolek w podróży – od 2 lat – 18 stron

 

 

Pierwszym tytułem jest kontrastowa pozycja, z czarno-białymi ilustracjami, przeznaczona już dla niemowląt w wieku od 6 miesięcy. Nie ma w niej tekstu, za to dziesięć stron przepełnionych jest bardzo wyraźnymi, różnorodnymi ilustracjami, odpowiadającymi potrzebom ciekawskich świata maluchów. Znajdziemy tu wszystko to co nowo narodzone dziecko zaczyna obserwować w swoim otoczeniu: ptaki, kota, chmurę, deszcz, dom, parasol, zegar, fotel, lampy, książki i inne. Oczywiście w roli głównej występuje Robak Lolek z którym mali czytelnicy odkrywają świat. Świetna pozycja ułatwiająca maluszkom skupianie wzroku.

 

 

 

 

 

 

Drugim tytułem jest opowieść, w której główny bohater poznaje naturę i skierowana jest do maluszków od 1 roku życia. Również tutaj nie znajdziemy tekstu, a wspaniałe ilustracje grają pierwsze skrzypce. Na 14 stronach wędrując przez lasy, łąki, sady i podwórka poznajemy wraz z Lolkiem typowe dla danego miejsca rośliny i zwierzęta. Wielobarwność i wyrazistość postaci jest jest tu bardzo urzekająca, a ileż można tworzyć własnych historii.

 

 

 

 

 

 

Trzecim tytułem, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 1,5 roku jest Lolek podróżujący. Tym razem dzieci wraz z uroczym robaczkiem poznają środki transportu. Będzie Lolek rowerzysta, będzie próba jazdy na wrotkach, motocyklu, sankach i wielu innych środkach transportu. Na lądzie, w wodzie i powietrzu można przeżyć niesamowite przygody. A jakie miał nasz ulubieniec? Koniecznie przekonajcie się sami. Znajdziecie tu również krótkie, pierwsze zdania.

 

 

 

 

 

 

Czwarta pozycja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 lat. Tym razem mamy okazję poznać przyjaciół małego robaczka – Alę i Olka. Poznamy miejsce w jakim mieszkają, zobaczymy co zajadają i gdzie bawią się w wolnym czasie. Najmłodsi dowiedzą się nawet co takiego pożytecznego robią biedronki i jakie książki lubią czytać dzieci. Proste, krótkie zdania uzupełniają ilustracje – przepiękne ilustracje!

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Cudnie wydana seria, dopracowana w każdym szczególe, z dbałością o detale. Duży format, solidne wykonanie i malownicze ilustracje zachwycą nie tylko najmłodszych. Książki stworzone są tak, aby rosły wraz z czytelnikami, stąd będą idealnym pomysłem na prezent. W pracy nad nimi jej autorce przyświecała myśl Marii Montessori: „Uczyłam się dziecka. Wzięłam to, co dziecko mi przekazało i wyraziłam to.”  Książki te mogą służyć jako pomoce dydaktyczne zgodne z Pedagogiką Montessori: są adekwatne do etapu rozwoju dziecka, cechują się wysoką jakością wykonania, zawierają wiedzę z otoczenia dziecka, jednocześnie inspirując artystycznie i pobudzając zmysł plastyczny.

Serię tę możecie zakupić pojedynczo, lub w pakiecie.

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania marruda

9 thoughts on “Seria „Robak Lolek” – 4 malownicze książki – Wydawnictwo MARRUDA

 • 02/08/2017 at 08:52
  Permalink

  Fanatastyczne ilustracj e<3

  Reply
 • 02/08/2017 at 09:19
  Permalink

  Przyznam, że książka się wyróżnia. Jako dziecko myślę, że by mnie zachwyciła, a tą czarno-białą zapewne bym pomalowała. :p Poza tym chciałam zwrócić uwagę na świetne dodatki do zdjęć – głowa lisa zachwyciła mnie najbardziej. 🙂

  Reply
  • 02/08/2017 at 09:24
   Permalink

   Dziękuję! Lis jak i motyl do drewniane magnesy 🙂 A co do książek to są bardzo wyjątkowe i posiadają magiczne ilustracje.

   Reply
 • 03/08/2017 at 07:10
  Permalink

  A czy te zwierzątka to nie czasem CollectA? Bo ja kupuję Schleich i czasami dostaję katalog Collecty, te zwierzątka są podobne do siebie na pierwszy rzut oka ale jednak trochę inaczej wyglądają 😉

  Reply
  • 03/08/2017 at 09:51
   Permalink

   Te zwierzątka to Schleich 🙂 Mamy już ponad 40 sztuk w kolekcji 😉

   Reply
 • 03/08/2017 at 10:07
  Permalink

  My około 60 (i co miesiąc parę sztuk dokupuję) 😀 według nas to najlepsze figurki zwierząt na rynku, warte swojej ceny!

  Reply
  • 03/08/2017 at 13:47
   Permalink

   Piękny zbiór! My też powoli dokupujemy, bo ich jakość i trwałość jest nie do pobicia.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.