Seria dla najmłodszych – „Mała biała rybka” Wydawnictwo Mamania

Dla wszystkich małych fanów morskich głębin, pięknych podwodnych stworzeń i niebanalnych ilustracji polecamy dziś serię o małej, białej rybce. Guido van Genechten pod płaszczykiem ciekawych historii, jakie przeżywa tytułowa bohaterka oswaja czytelników z liczbami, kolorami i mieszkańcami wód. Piękna seria od Wydawnictwa Mamania liczy kilka tytułów. My pokażemy Wam dziś trzy, które posiadamy w swojej biblioteczce.

 

„Mała biała rybka”

Książka jest w twardej oprawie i liczy 24 strony.

Główna bohaterka, czyli malusia rybka zgubiła swą mamę. Płacze i podąża przed siebie poszukując ukochanej rodzicielki. Po drodze napotyka przeróżne osobniki, np. czerwonego kraba, pomarańczową rozgwiazdę, żółtego ślimaka i inne. Czy spotka w końcu swoją mamę? Zapraszam do lektury! Mój synek bardzo ją polubił i sam odpowiada na pytania pod tekstem. Pozycja oprócz ciekawej historii, także edukuje. Uczy dzieci nazw morskich stworzeń, kolorów i rozpoznawania emocji, które towarzyszą białej rybce w trakcie poszukiwań.

 

 

 

 

„Mała biała rybka ma wielu przyjaciół”

Książka jest w twardej oprawie i liczy 24 strony.

W tym tytule rybka spotyka po kolei swych przyjaciół i dobrze się z nimi bawi.Widzieliście kiedyś aby ten płetwiasty kręgowiec jeździł na żółwiu „konno”, lub bawił się w berka z koleżanką? Pewnie nie, dlatego maluchom z pewnością spodobają się te zabawne scenki. Mój Staś przypomniał sobie dzięki nim o lubianej niegdyś zabawie „noski, noski, eskimoski” i na nowo odkrywamy jej uroki. Ciuchcia z rozgwiazdami, czy puszczanie baniek z ośmiornicą – co za pomysłowość! Bardzo wesoła lektura.

 

 

 

 

 

„Mała biała rybka liczy do 11”

Książka jest w całości kartonowa, posiada sztywne, tekturowe, zaokrąglone rogi i liczy 24 strony.

Tym razem rybka wraz z grupką uroczych stworzeń żyjących w morskich zakamarkach bawi się w wyliczankę „Pałka, zapałka, dwa kije…” i rozpoczyna poszukiwania swych przyjaciół. Odnajdzie jednego ślimaka, dwa jeżowce, trzy rozwielitki i cztery kijanki. Wszystkie stworzenia są podpisane odpowiednią cyfrą, więc maluchy bawiąc się podczas wspólnego czytania z rodzicem uczą się jednocześnie. Poznają cyfry, kolory i morskie zwierzęta.

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Fantastycznie wydane książki, z minimalistycznymi, barwnymi ilustracjami, które zachwycą każde oko. Nie bez powodu ich twórca odznaczany jest od lat najwyższymi nagrodami w kategorii książki dziecięcej. Niezwykłe jest to, jak cudownie odzwierciedla on emocje i uczucia swych postaci, które kreuje dla małych, odkrywających świat czytelników. To książki idealne na wartościowy i udany prezent.

 

8 thoughts on “Seria dla najmłodszych – „Mała biała rybka” Wydawnictwo Mamania

  • 20/07/2017 at 20:07
   Permalink

   O tak, dzieci mają przeróżne pomysły na wykorzystanie książek 🙂 Na szczęście te egzemplarze są bardzo „wytrzymałe” 🙂

   Reply
 • 21/07/2017 at 08:28
  Permalink

  Przepiękna grafika:) Maluchom (i nie tylko) na pewno się spodoba.

  Reply
  • 21/07/2017 at 08:58
   Permalink

   Zgadzam się, nie tylko maluchom się podoba. Staś zaraz skończy cztery latka a bardzo polubił rybkę i jej przyjaciół 😉

   Reply
 • 21/07/2017 at 09:47
  Permalink

  Świetna seria, dzięki za polecenie.

  Reply
  • 21/07/2017 at 09:48
   Permalink

   Bardzo proszę 🙂 Jestem pewna że i Wam się spodoba.

   Reply
 • 29/07/2017 at 11:06
  Permalink

  świetna seria idealna dla maluszków 🙂 My mieliśmy czarno białe i sprawdziły się rewelacyjnie w zabawach 🙂

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.