„Rycerze Złotego Runa” 5 tom kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Zapraszam do lektury 15-tomowej kolekcji literackich „pereł nieoczywistych” – książek mało znanych, niesłusznie zapomnianych lub całkiem nowych na naszym rynku książki dziecięcej.

Wśród autorów znajdą się m. in.  Astrid Lindgren, Václav Čtrvtek, Maurice Druon, Gianni Rodari i  E.B. White. Wszystkie książki Kolekcji są napisane lub tłumaczone wedle najlepszych standardów polszczyzny, dostosowane do wieku i wrażliwości dzieci. Mają rozwijać dobry smak, wrażliwość estetyczną,  poczucie humoru oraz przekazywać pozytywne wartości.

W Kolekcji znajdą się tytuły dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 13 lat.

Ilustracje do książek z Kolekcji CPCD wykonała Anita Głowińska.

Książki dostępne będą razem z tygodnikiem POLITYKA co dwa tygodnie w kioskach i salonach prasowych.

Całą Kolekcję można zamówić na stronie internetowej POLITYKI: www.sklep.polityka.pl/cpcd

TOM 5

 

„Rycerze Złotego Runa”  jest powieścią skierowaną do dzieci od 9 lat. Jej autorem jest Paul Berna, piszący pod tym właśnie pseudonimem, a w rzeczywistości Jean Marie Edmond Sabran. Książka jak każda z serii ma twardą oprawę, oraz tasiemkę – zakładkę w kolorze grzbietu lektury. Na język polski przełożyła ją Janina Karczmarewicz – Fedorowska. W tej pozycji nie znajdziemy ilustracji, ale od czegoż mamy wyobraźnię. Francuski pisarz rozbudza ją do czerwoności poprzez wartką akcję, oraz ciekawą fabułę. Z zapałem czytaliśmy rozdział po rozdziale ciekawi jak zakończy się przygoda głównych bohaterów.

 

 

 

Akcja rozgrywa się w przyportowej dzielnicy Marsylii na Lazurowym Wybrzeżu. W wyniku pożaru, który strawił drewniane domki Mohikanów duża część starszych mieszkańców zostaje bez dachu na głową. Trudno myśleć im o odbudowie, gdyż w większości stracili cały swój dobytek. Sprawę dodatkowo utrudnia fakt, iż burmistrz ma plan wybudowania w tym miejscu luksusowego hotelu. Wszystkie okoliczności utrudniają zatem pozytywne rozwiązanie problemu. Sprawy w swoje ręce zamierzają wziąć młodzi ludzie, którzy chcą dokonać czegoś wielkiego, wzniosłego i nawet dorosłym niewyobrażalnego. Mimo, iż pieniądze nigdy nie były celem dzieci mieszkających w raju jakim był Port – Biou, tym razem stały się dla nich priorytetem. Grupka dzieci pod szyldem „Rycerzy Złotego Runa” postanawia zebrać milion franków w zaledwie jeden miesiąc! Szaleństwo, ale dzięki niemu zaczyna się szereg przygód jakie przeżywamy wspólnie z bohaterami. Początki były bardzo trudne, ze swych oszczędności udało im się zebrać zaledwie 60 franków, za które można było kupić jedynie kilogram nie najlepszej wołowiny. Kreatywności im nie brakowało, a desperacja powodowała nawet takie pomysły jak sprzedaż 30 – letniego roweru jednego z chłopców, w dodatku bez obu błotników, pompki, dzwonka i połowy pedału. O Rycerzach szybko zrobiło się głośno w miasteczku, które przezywało pomysłodawców projektu rycerzami – milionerami. Każdy zebrany grosz dzieci uważały za święty, targowali się o wszystko jak przekupki, a skarbiec Mohikanów codziennie był zasilany nową kwotą. Byli skłonni posprzedawać wszystko co ma jakąkolwiek wartość i biegać godzinami po mieście w celu sprzedaży wszelkich rupieci. Jednak wciąż nie były to sumy wielkiego kalibru. Wśród podjętych działań znalazł się nawet debiut aktorski młodego chłopca w filmie historycznym, czy udział w rajdzie łodziami. W tym celu wykorzystali jedną z gnijących łódek, przeobrażając ją w piękną, bajeczną łódź. Docierając do dzikiego ogrodu znaleźli dywan utkany z gęstych, błękitnych kwiatów, które zebrali ozdabiając swój wodny pojazd. Ukwiecona piękność płynąca wolno i dumnie jak łabędź dostarczyła wielu emocji i sporej kwoty z wygranej.

 

 

 

 

 

 

 

Jakie jeszcze emocje towarzyszyły niezłomnym i oddanym w pełni szczytnemu celowi dzieciom? Jakie przygody stanęły na ich drodze? I przede wszystkim czy cel został osiągnięty? Przekonajcie się sami! Obowiązkowa lektura dla każdego młodego żądnego wiedzy czytelnika, niosąca dużą dawkę pozytywnych wrażeń, wartości i humoru. Nie znaliśmy dotąd tego autora, a po lekturze „Rycerzy Złotego Runa” mamy ochotę poznać więcej Jego dzieł. Polecamy tom 5 jak i wszystkie dotychczasowe tytuły z Kolekcji, które można nabyć w każdej chwili w komplecie, lub osobno.

 

Więcej informacji o kolekcji znajdziecie tutaj:

Znalezione obrazy dla zapytania cała polska czyta dzieciom

 

 

 

 

6 thoughts on “„Rycerze Złotego Runa” 5 tom kolekcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.