Rasizm i nietolerancja. NIE! – Wydawnictwo MUCHOMOR

21 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Rasizmem i Nietolerancją ustanowiony przez ONZ. To był doskonały moment na rozmowę z dziećmi o tym czym jest rasizm, agresja, nietolerancja. Bardzo pomogła nam w tym książka „Rasizm i nietolerancja. NIE!” która ukazała się nakładem wydawnictwa Muchomor. Ta wartościowa lektura udowadnia że każdy ma prawo do szacunku!

 

koszyk

„Rasizm i nietolerancja. NIE!”

Tekst: Florence Dutheil

Ilustracje: Henri Fellner

Tłumacz: Joanna Woyciechowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 34

Wydawnictwo: Muchomor

Dla dzieci: 4+

 

 

Książka jest bardzo przystępnie przygotowana. Dzięki licznym rysunkom i krótkim tekstom, sprawia że możemy czytać ją już z młodszymi dziećmi. Będzie także dużym wsparciem dla rodziców, nauczycieli i wychowawców, którzy chcą ten temat podjąć z dziećmi.

Mali czytelnicy dowiedzą się że każdy z nas jest różny, nie tylko pod względem wyglądu, ale i charakteru, czy wyznania. Często te różnice potrafią wytrącić z równowagi i powodować nienawiść, agresję, wojnę, dlatego znajdziecie tu sześć sytuacji, pokazujących jak rozpoznać nietolerancję i jak reagować w trudnych sytuacjach.

Lektura oswaja z uczuciami, które mogą nas dotknąć gdy spotkamy się z innością. Udowadnia że zdziwienie, zakłopotanie, agresję, ignorancję, czy nieufność możemy oswoić i przekuć w otwartość na drugiego człowieka. Uczy także, że rasizm jest przestępstwem. Ponadto historie zawarte na jej kartach pomagają nam wszystkim lepiej i spokojniej żyć.

Bardzo mądra, wartościowa i potrzebna książka. Koniecznie po nią sięgnijcie, bo to od nas – dorosłych zależy czy wychowamy tolerancyjnych, dobrych ludzi.

 

 

 

 

 

 

 

Logo

Dodaj komentarz