Puzzle edukacyjne „Obieg wody w przyrodzie” – Wydawnictwo Piętka

Nie od dziś wiadomo, że najlepszy sposób na naukę jest ten w formie zabawy. Dzieci znacznie chętniej i szybciej przyswajają wiedzę kiedy jest ona przedstawiona w sposób inny niż „podręcznikowy”. Stąd też nieustannie poszukuję różnego rodzaju pomocy dydaktycznych, które w ciekawy sposób będą wspierały moje dzieci w nauce. Mamy w domu sporą kolekcję różnego rodzaju gier, puzzli i plakatów, które moim wczesnoszkolnym dzieciom w kreatywny sposób wypełniają wolny czas. Jednym z nich jest świetny zestaw puzzli od Wydawnictwa Piętka.

 

Obieg wody w przyrodzie

 

 

 

Obrazek, który dzieci mają za zadanie do ułożenia składa się z 70 elementów i ma wymiary 46 x 33 cm, a przedstawia on cyrkulację wody od parowania po opady. Wyraźny, czytelny i ciekawie przedstawiony schemat sprawi, że dzieciom z łatwością przyjdzie zrozumienie tego zagadnienia przyrodniczego. Do tego puzzle te są bardzo dobrej jakości, z grubej, solidnej tektury i po wielokrotnym użytku nadal są w stanie idealnym. Bardzo podoba się nam to, że układa się je na podkładce z ramką, więc po ułożeniu powstaje ładny, estetyczny obrazek, który z łatwością można przenosić, ustawiać i może stać się także ozdobą pokoju dziecięcego. Mimowolne wpatrywanie się w niego sprawia że wiedza sama wchodzi do głowy. Niedawno moja córka miała sprawdzian z przyrody między innymi odnośnie tego właśnie tematu i zadowolona stwierdziła że nie musi zaglądać do zeszytu, tylko ułoży sobie puzzle. Oby więcej było takich pomocy dydaktycznych to chęć do nauki wzrastałaby błyskawicznie 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A tak puzzle prezentują się zimową porą na naszym krzaczku bzu 🙂

 

 

Polecam serdecznie! U nas „Obieg wody w przyrodzie” jest w ciągłym obiegu. Myślę, że ta pomoc dydaktyczna świetnie sprawdzi się także w szkołach, świetlicach szkolnych, na zajęciach, w domu, a nawet w starszych grupach przedszkolnych. Będzie ciekawym prezentem dla każdego małego ucznia, a czas spędzony na ich układaniu stanie się świetną zabawą.

 

 

Puzzle możecie kupić tutaj:

 

Dodaj komentarz