“Przed moim domem” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Przed naszym domem znajduje się kolorowa łąka, pełna niekończących się dla dzieci atrakcji. Zebrane do poniższych zdjęć kwiaty pochodzą właśnie z tego magicznego miejsca. A u Was? Co znajduje się przed Waszym domem? 🙂

Wydawnictwo Dwie Siostry proponuje cudowną, pięknie zilustrowaną książkę dla najmłodszych czytelników, pod tajemniczym tytułem – “Przed moim domem”. Jest to pozycja niedużego formatu, z zaokrąglonymi rogami, w całości kartonowa i liczy aż 120 stron. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie objętość tej lektury, ale przecież dziecięca wyobraźnia jest ogromna, więc i to co znajdziemy przed domem może być niesamowitą przygodą.

 

 

Na małej górce, za brązowym płotkiem, pod wielkim dębem stoi dom. Przed moim domem jest krzak róży, a na krzaku ptaszek. Nad ptaszkiem okno, a za oknem mój pokój. W moim pokoju…

To dopiero początek niezwykłej historii, która swój bieg zaczyna i kończy na małym, białym domku z brązowym dachem. Każda kolejna strona skrywa urokliwy obraz i towarzyszący jej tekst. Prawdziwa podróż przez słowa, ilustracje i skojarzenia rozbudza dziecięcą ciekawość i rozgrzewa wyobraźnię do czerwoności. Nie tylko maluch będzie ciekawy co spotka go na każdej kolejnej stronie, ja sama zaczytywałam się z synami z uśmiechem i fascynacją, bo nigdy bym nie wpadła na myśl, że trafimy na niedźwiedzia łowiącego sobie śniadanie, spadającą gwiazdę, czy wampira! Tak, tak, to bardzo nieoczywista opowieść, pełna zaskakujących bohaterów, bo otóż w jednej chwili przeskoczymy z ciemności do pełnego zwierząt zoo, czy spotkamy pirata z drewnianą nogą, albo zanurzymy się w książkę pełną bajek.

Marianne Dubuc to kanadyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci tworząca w języku francuskim. Wydanie książki “Przed moim domem” było przełomowym momentem w jej karierze, gdyż ta pozycja odniosła wielki sukces w Quebecu i zapoczątkowała międzynarodową popularność autorki. Dziś ma ona w dorobku kilkanaście tytułów przetłumaczonych na ponad 20 języków. Jestem pewna, że również w Polsce ta lektura odniesie zasłużony sukces.

Idealna propozycja dla maluchów już od pierwszego roku życia. Gwarantuję, że dzieciom trudno będzie się od niej oderwać, bo nawet mój 9 latek nie spoczął póki nie przeczytał całości 😉 To pozycja, która nie tylko bawi, ale również wnosi bardzo wiele w rozwój słownictwa małego czytelnika oraz sferę poznawczą. Rodzice znajdą tu bardzo dużo słów i pojęć, z którymi maluszek być może po raz pierwszy będzie miał okazję się spotkać. Proste, pozbawione upiększeń i rozpraszających elementów ilustracje mają charakterystyczny, dziecięcy styl. Ogromnie nam się one spodobały.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Polecamy! To książka, która łączy w sobie słowniczek obrazkowy i wyliczankę. Jest rodzajem literatury zasilanej dziecięcą wyobraźnią. Radosna i nieokiełznana jak dziecięca zabawa, która z zacisznego podwórza przed domem w mgnieniu oka przenosi się do bajkowego lasu, w przestrzeń kosmiczną i w głębiny oceanu – by potem równie szybko powrócić tam, gdzie się rozpoczęła. Prawdziwa perełka.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *