„Przed moim domem” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Przed naszym domem znajduje się kolorowa łąka, pełna niekończących się dla dzieci atrakcji. Zebrane do poniższych zdjęć kwiaty pochodzą właśnie z tego magicznego miejsca. A u Was? Co znajduje się przed Waszym domem? 🙂

Wydawnictwo Dwie Siostry proponuje cudowną, pięknie zilustrowaną książkę dla najmłodszych czytelników, pod tajemniczym tytułem – „Przed moim domem”. Jest to pozycja niedużego formatu, z zaokrąglonymi rogami, w całości kartonowa i liczy aż 120 stron. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie objętość tej lektury, ale przecież dziecięca wyobraźnia jest ogromna, więc i to co znajdziemy przed domem może być niesamowitą przygodą.

 

 

Na małej górce, za brązowym płotkiem, pod wielkim dębem stoi dom. Przed moim domem jest krzak róży, a na krzaku ptaszek. Nad ptaszkiem okno, a za oknem mój pokój. W moim pokoju…

To dopiero początek niezwykłej historii, która swój bieg zaczyna i kończy na małym, białym domku z brązowym dachem. Każda kolejna strona skrywa urokliwy obraz i towarzyszący jej tekst. Prawdziwa podróż przez słowa, ilustracje i skojarzenia rozbudza dziecięcą ciekawość i rozgrzewa wyobraźnię do czerwoności. Nie tylko maluch będzie ciekawy co spotka go na każdej kolejnej stronie, ja sama zaczytywałam się z synami z uśmiechem i fascynacją, bo nigdy bym nie wpadła na myśl, że trafimy na niedźwiedzia łowiącego sobie śniadanie, spadającą gwiazdę, czy wampira! Tak, tak, to bardzo nieoczywista opowieść, pełna zaskakujących bohaterów, bo otóż w jednej chwili przeskoczymy z ciemności do pełnego zwierząt zoo, czy spotkamy pirata z drewnianą nogą, albo zanurzymy się w książkę pełną bajek.

Marianne Dubuc to kanadyjska autorka i ilustratorka książek dla dzieci tworząca w języku francuskim. Wydanie książki „Przed moim domem” było przełomowym momentem w jej karierze, gdyż ta pozycja odniosła wielki sukces w Quebecu i zapoczątkowała międzynarodową popularność autorki. Dziś ma ona w dorobku kilkanaście tytułów przetłumaczonych na ponad 20 języków. Jestem pewna, że również w Polsce ta lektura odniesie zasłużony sukces.

Idealna propozycja dla maluchów już od pierwszego roku życia. Gwarantuję, że dzieciom trudno będzie się od niej oderwać, bo nawet mój 9 latek nie spoczął póki nie przeczytał całości 😉 To pozycja, która nie tylko bawi, ale również wnosi bardzo wiele w rozwój słownictwa małego czytelnika oraz sferę poznawczą. Rodzice znajdą tu bardzo dużo słów i pojęć, z którymi maluszek być może po raz pierwszy będzie miał okazję się spotkać. Proste, pozbawione upiększeń i rozpraszających elementów ilustracje mają charakterystyczny, dziecięcy styl. Ogromnie nam się one spodobały.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Polecamy! To książka, która łączy w sobie słowniczek obrazkowy i wyliczankę. Jest rodzajem literatury zasilanej dziecięcą wyobraźnią. Radosna i nieokiełznana jak dziecięca zabawa, która z zacisznego podwórza przed domem w mgnieniu oka przenosi się do bajkowego lasu, w przestrzeń kosmiczną i w głębiny oceanu – by potem równie szybko powrócić tam, gdzie się rozpoczęła. Prawdziwa perełka.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz