Prawdziwi przyjaciele – Wydawnictwo CzytaLisek

Nie jest łatwo być sobą we współczesnym świecie! Podążanie za innymi, za modą na ubrania, seriale, wakacje, styl życia, czy śledzenie życia ludzi wokół siebie sprawia, że często gubimy to, co najcenniejsze – swoje własne pragnienia, swoją niezależność, można rzec nawet inność! Doskonale to rozumiem, bo całe życie jestem kopią jedynie siebie samej i wiem teraz, że to wielka odwaga!

Na szczęście w tym swoim świecie czuję się doskonale, bo mam prawdziwego, oddanego przyjaciela, takiego z którym rozumiem się bez słów, takiego na całe życie! Znaleźć go to prawdziwy skarb. To wielka wartość. Jestem niezwykle wdzięczna, że go mam, ale jak to jest, gdy tego kogoś szukamy? Jak to jest czuć się nierozumianym, a może nawet niewidzialnym?

Dziś chciałam podzielić się z Wami wyjątkową dla mnie książką, która pod piękną, delikatną historią skrywa wielką wartość. „Prawdziwi przyjaciele” od wydawnictwa CzytaLisek to cenna lekcja autentyczności dla każdego człowieka. To opowieść o byciu sobą za wszelką ceną, o cennym darze wyobraźni, o prawdziwej przyjaźni. To bliskość, rozumienie się bez słów, to po prostu prawdziwe życie!

koszyk

Dennis był zwyczajnym chłopcem, jednak wyrażał siebie w niecodzienny sposób! Nigdy nic nie mówił, jedynie odgrywał scenki… Potrafił ze swojego ciała uczynić wszystko to, co podpowiadała mu wyobraźnia! Gdy inne dzieci bawiły się na drzewie, on potrafił drzewo naśladować. Ba! Potrafił odegrać scenki ukazujące cykl życiowy motyla. Jak każdy człowiek, Dennis pragnął także zrozumienia, przyjaźni, bliskości. Niestety jego „inność” sprawiała, jakby był niewidzialny, nierozumiany, choć pewnego dnia znalazł się ktoś, kto widział świat w ten sam sposób! Kto? Koniecznie się o tym przekonajcie i dajcie się porwać w świat pięknej dziecięcej wyobraźni.

Choć opowieść jest oszczędna w słowach, to niesie ogromny ładunek wartości i cennych wskazówek, do wielu rozmów z dziećmi. Łatwo jest wytknąć palcem „innego”, łatwo jest odwrócić się od kogoś kto jasno wyraża siebie, łatwo jest pogardzić człowiekiem, ale sztuką jest mieć wyobraźnię i potrafić zawsze zostać sobą!

Cudowna, ciepła opowieść autorstwa Saliny Yoon, pisarki i ilustratorki, laureatki wielu nagród, jest dowodem na to, że pięknie jest się różnić, że warto szukać zrozumienia, że życie potrafi zaskakiwać i zawsze w końcu wyjdzie słońce, dla każdego!

Książka jest swego rodzaju „plasterkiem” dla każdego człowieka, który tak bardzo czuje się sobą, który szuka zrozumienia i przyjaźni, który wie jaki chce być! Przepiękna, mądra opowieść. Polecam ją całym sercem.

„Prawdziwi przyjaciele”

Tekst i ilustracje: Salina Yoon

Przekład: Marta Duda-Gryc

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 3+

Ilość stron: 36

Wydawnictwo CzytaLisek

Dodaj komentarz