Polskie książeczki materiałowe – PARENTI

Dziś prawdziwa gratka dla najmniejszych czytelników, tych zupełnie malusich. Dwie książeczki, które będą idealnym wstępem do świata książek. Takie, które sprawdzą się już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Dzięki nim rozbudzona zostanie ciekawość maluszków i chęć do sięgania w przyszłości po ciekawe lektury. Rodzice Antka stworzyli coś pięknego, mądrego, wartościowego i świetnego jakościowo! Takich książeczek dotychczas nie było.

 

Książeczki materiałowe Parenti

 

Ależ one są piękne! i wcale się nie dziwię, że zwracają na siebie uwagę od pierwszego wejrzenia. Zobaczcie jak zostały mądrze przemyślane i z szacunkiem wobec najmłodszych wykonane. Przede wszystkim – co bardzo istotne, zostały wyprodukowane w Polsce, z bezpiecznych, posiadających wszelkie atesty materiałów, a nadruki to transferowy druk sublimacyjny, stosowany np. przy produkcji nowoczesnych koszulek sportowych.  Fakt ten ma ogromne znaczenie, gdyż Ci najmłodsi czytelnicy bardzo często przygodę z książką zaczynają od poznawania ją wszystkimi zmysłami. Nawet atramenty w nich wykorzystane są całkowicie bezpieczne i trwałe. Te książeczki, a jednocześnie zabawki można prać w pralce, więc dbanie o higienę jest dziecinnie proste. Każda z poniższych pozycji jest z miękkim wypełnieniem, ma wymiar 18 cm x 18 cm i zawiera dodatkowe tasiemki które stymulują  wyobraźnię. Kolejnym atutem są dwie wszywki mogące posłużyć do przywiązania książeczki w wózku, oraz umożliwiające przyczepienie ulubionego gryzaka.

 

 

„Rozpoznaję zwierzęta”

W tej książeczce znajdziemy osiem obrazków zwierząt: psa, kaczkę, żabę, gołębia, biedronkę, rybę, wiewiórkę i kota. Dodatkowo na krawędzi strony znajduje się mniejszy, czarny obrazek na żółtym tle z napisem o jakim zwierzęciu jest mowa. Wspaniałe jest to, że ilustracje są autentyczne i dziecko od samego początku ma kontakt z rzeczywistym zwierzęciem. Dzięki temu gdy zobaczy na spacerze kaczkę, czy pieska od razu będzie wiedziało gdzie takie poznało 🙂  Taki rodzaj lektury pokazuje dziecku związek pomiędzy mową, napisami i obiektami, rozwijając zdolności komunikacyjne, oraz spostrzegawczość.

„Wyostrzam wzrok”

W pierwszych tygodniach życia dziecko dostrzega miejsca styku czerni i bieli z odległości ok. 25 cm, a pierwszymi kolorami które zauważa są: czerwony, pomarańczowy i żółty. Dlatego też obrazy w tej książeczce trenują nastawność oka, czyli zmianę ostrości widzenia z różnych odległości. Przyglądanie się tym obrazom świetnie wpływa na późniejszą spostrzegawczość w szerokim polu widzenia. Ilustracje te bardzo angażują mięśnie oka do skoordynowanych ruchów, zmniejszając dzięki temu ryzyko wad wzroku. Dodatkowymi, cennymi atrakcjami książki są sprężyste karbowane tasiemki, które kojąco masują dziąsła podczas gryzienia lub ssania.

 

Bardzo, bardzo polecamy! W naszym domu jest efekt „wow!” u każdego kto je zobaczy. Mają w sobie to „coś” co przyciąga wzrok i to nie tylko maluszków. Mój przedszkolak traktuje je jako przytulanki do snu, ze względu że wykonane są z bardzo miłego, milusiego materiału. Nieco starszy syn który rozpoczął przygodę z literami odczytuje wyrazy z nazwami zwierząt, a córka przyglądając się obrazkom tworzy własne, książkowe ilustracje. Także zastosowań jest bardzo dużo i jedno można stwierdzić z pewnością: ta książka rośnie razem z dzieckiem. Będzie świetnym i bezpiecznym prezentem dla noworodka jak i przedszkolaka ciekawego świata. Staranność i jakość z jakich zostały wykonane zasługują na najwyższą notę.

 

Koniecznie zajrzyjcie na stronę internetową,

gdyż obecnie trwa duża promocja na te świetne książeczki!

 

 

5 thoughts on “Polskie książeczki materiałowe – PARENTI

Dodaj komentarz