„Oczami maluszka” – Sierra Madre

Często pytacie mnie w jakim wieku zacząć z dzieckiem przygodę z książkami. Dlatego też dziś chcę Wam pokazać że można ją rozpocząć bardzo wcześnie, już w pierwszych miesiącach życia. Zmysł wzroku jest bardzo słabo rozwinięty u noworodków, dlatego w tej początkowej fazie rozwoju bardzo dobrze sprawdzą się wyraźne obrazy, z zaznaczonymi konturami i w czarno – białej kolorystyce. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo pozycji tego rodzaju: książeczki, karty, harmonijki. Ja dziś przedstawiam Wam książeczkę „Oczami maluszka – harmonijka” z Wydawnictwa Sierra Madre, która została opracowana we współpracy z lekarzami i psychologami dziecięcymi. Przede wszystkim pierwsze nasze spostrzeżenie: to naprawdę działa, maluszek potrafi się w te barwy wpatrywać z zaciekawieniem.

13901411_658076601041474_1457684694307535808_n

Jest to książeczka – jak sam tytuł mówi w postaci harmonijki, którą możemy rozłożyć przed dzieckiem, czy to na macie, w łóżeczku, czy leżaczku. Jak nie używamy jej to możemy złożyć i zapiąć na rzep. Jest cała tekturowa i zawiera 10 ilustracji w biało – czarnej tonacji, z dodatkowymi czerwonymi akcentami, ponieważ czerwony to kolejny spostrzegany przez maluchów kolor. Znajdziecie tu: księżyc, lampkę, łóżko, zegar, balon, liść, ptaka, rower, wózek i body. Obrazy te podzielone są na dwa sposoby, dzienne przedmioty są w kolorze czarnym na białym tle, a nocne są koloru białego na tle czarnym. Pozycja ta przeznaczona jest od 0 do 1 roku życia.

harmonika_rozlozona3

17145

 

Polecam! Taki egzemplarz będzie idealny jako pierwsza przygoda z książką. Dodatkowo wspomoże maluszka, przyciągając i stymulując jego wzrok, oraz pobudzając wyobraźnię. Jest to prosta forma, z dużymi, wyraźnymi ilustracjami, które z pewnością będą znaczniej bardziej atrakcyjne dla niemowląt niż wielobarwne, grające, pełne przeróżnych kolorów zabawki, od których czasami można dostać oczopląsu 😉 Ilustracje pomogą także przy wprowadzaniu malców w świat przedmiotów i są świetnym wstępem do opowieści o otaczającym nas świecie. Kilkumiesięczne dzieci mają również dużo radości z rozkładania i składania harmonijki, więc posiada ona również walor w rozwoju manualnym. Z tego Wydawnictwa z serii oczami maluszka znajdziecie także inne tytuły, oraz karty kontrastowe.

 

Dodaj komentarz