Niemożliwe – Wydawnictwo DRUGANOGA – wszechświat dla najmłodszych

Wszechświat fascynuje ludzi od wieków i to jeden z tematów, o które pytają dzieci, nawet te najmłodsze. Wydawnictwo Druganoga przygotowało nietuzinkową książkę właśnie na temat narodzin wszechświata.

„Niemożliwe” to prosta, przystępnie napisana pozycja już dla kilkuletnich dzieci. Oczarowała mnie ilustracjami i moje dzieci także! Staś krzyknął: „O, patrz mamo – tę książkę namalowało dziecko!” Uśmiechnęłam się wtedy myśląc, że autorka i ilustratorka zrobiła coś ważnego – pokazała w tej książce obrazy widziane oczami dziecka, dlatego ona tak bardzo do dzieci przemawia!

koszyk

Podróż z książką zaczynamy cofnięciem się o ponad czternaście miliardów lat, gdy wszechświat mieścił się w jednej maciupkiej kropce. Dzieci dowiedzą się czym on jest i zobaczą na własne oczy jak powstawał ten wielki ogromny wszechświat, z małych, maleńkich rzeczy. Przyjrzycie się z bliska stłoczonym i gorącym cząsteczkom oraz wielkiemu wybuchowi, zobaczycie jak powstawały gwiazdy i jak narodził się nasz świat, planety, rośliny, zwierzęta, dinozaury i my ludzie! Przekonacie się, że wszystko to powstało z tej samej materii, z pyłu gwiazd.

Tę książkę można czytać tylko obrazami. Małe dziecko, przeglądając ją strona po stronie w bardzo jasny i czytelny sposób odbędzie podróż przez czasoprzestrzeń. Choć to popularnonaukowa książka, poruszająca na pozór trudne dla malca tematy to w rzeczywistości jest malowniczą bajką, oknem na świat, początkiem nowych odkryć.

Pod koniec publikacji znajdziecie ciekawy słowniczek, w którym poznacie jedne z najbardziej odpornych organizmów na Ziemi, czyli niesporczaki. Dowiecie się także czym jest galaktyka, brązowy karzeł, superkontynent, czy teleskop.

Autorką i ilustratorką książki „Niemożliwe” jest Catarina Sobral – portugalska ilustratorka i reżyserka animacji filmowych. Autorka kilkunastu książek i zdobywczyni wielu nagród, między innymi w Bolonii i za najlepszą książkę obrazkową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Amadorze.

Bardzo polecam! Ciekawa, wartościowa, inna niż wszystkie książka o tym w jaki sposób znaleźliśmy się na tym świecie.

„Niemożliwe”

Tekst i ilustracje: Catarina Sobral

Przekład z języka portugalskiego: Jakub Jankowski

Oprawa: twarda

Liczba stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DRUGANOGA

Znalezione obrazy dla zapytania: druganoga logo

Dodaj komentarz