„Nie liż tej książki” – Wydawnictwo KINDERKULKA

Dziecięca ciekawość świata jest nieskończona. Wciąż słyszmy od naszych pociech pytania, o wszystko to, co nas otacza. Dzieci chłoną informacje jak gąbki, dlatego warto „wyposażyć” się w książki, które ten interesujący, pełen tajemnic świat przybliżą nam jak najbardziej się tylko da. A z dzisiejszą pozycją bliżej już się nie da oswoić, gdyż  „Nie liż tej książki”  pokazuje w bardzo dużym powiększeniu to co widać przez mikroskop!

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Kinderkulka. Ma wygodny, kwadratowy format i bardzo przyjemną, słoneczną okładkę. Autorem większości tekstu jest Idan Ben – Barak, który bardzo lubi spędzać wolny czas w bibliotekach, zaś za ilustracje odpowiada Julian Frost, który jest pasjonatem komiksów. Wszystkie mikroskopowe zdjęcia wykonała zaś Linnea Rundgren, która korzysta ze skomplikowanych przyrządów, dzięki którym może się przyglądać zarówno bardzo maleńkim, jak i ogromnym rzeczom. Ta trójka pasjonatów stworzyła niesamowitą lekturę, jakiej dotąd bardzo brakowało na rynku książki dziecięcej.

Oczywiście już sam tytuł raduje, i to nie tylko dziecięce oczy! No któż po przeczytaniu słów „Nie liż tej książki” nie chce zajrzeć do środka? Hmmm? Nie tylko tytuł zaskakuje, ale cała opowieść jest niezwykła, zabawna i bardzo nietypowo zobrazowana.

Głównym tematem tejże historii są mikroby. Małe, malusieńkie, maciupkie mikroorganizmy żyją dosłownie wszędzie. My mamy okazję poznać jednego z nich – zwie się Min! Owy bohater mieszka sobie spokojnie w tej książce, a żeby go ujrzeć patrzymy na miejsca, w których przebywa w bardzo dużym powiększeniu. Stąd też mali czytelnicy mają okazję zobaczyć jak w gigantycznym powiększeniu wygląda papier, ząb, tkanina, skóra. Ale jak Min znajduje się na owych miejscach? To bardzo proste – sami będziecie do przenosić na własnym palcu! Uwaga, uwaga, będzie przezabawnie, szczególnie gdy trzeba będzie pogrzebać w pępku 🙂

Oczywiście nic nie działa na dziecięcą wyobraźnię tak dobrze jak prawdziwe zdjęcia. Dlatego oprócz przezabawnych scenek i rozmów między mikrobami znajdziemy tu autentyczne fotografie. Na końcu lektury odkryjemy także krótką charakterystykę czterech mikrobów (E.coli, streptokoków, kropidlaka czarnego i maczugowców).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Książkę polecamy dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To zdecydowanie lektura do wspólnego, rodzinnego odkrywania świata, bo ja mimo dojrzałego wieku bawię się przy niej rewelacyjnie. Ta pozycja będzie idealnym wstępem do rozmów z dzieckiem o tym, dlaczego tak ważne jest dbanie o mycie rąk, szczególnie przed posiłkiem. Myślę, że gdy nasze pociechy zobaczą na własne oczy te niewidzialne na co dzień „stworki” które buszują na ich dłoniach po szaleństwach na placu zabaw to z większą chęcią będą chciały je zmyć. Podobnie ma się sprawa z myciem zębów! Chyba jeszcze nigdy dzieciom nie udało się zobaczyć tego, jakie szkody robią w ząbkach te „maleństwa” – a w tej pozycji mają podane wszystko jak na dłoni! Polecamy serdecznie i gwarantujemy wyśmienitą naukę przez zabawę. Tę książkę warto znaleźć w biblioteczce każdego małego czytelnika.

 

 

ROZDANIE!

Każdy, kto chciałby otrzymać książkę proszony jest o zgłoszenie się w komentarzu poniżej.

Zabawa trwa do niedzieli – 15 kwietnia, do 23:59.

W poniedziałek wybierzemy jedną osobę, do której trafi książka! 🙂

Powodzenia :))))

132 thoughts on “„Nie liż tej książki” – Wydawnictwo KINDERKULKA

Dodaj komentarz