„MOMO” Michael Ende – audiobook. Wydawnictwo JungOffSka

Ależ ja się cieszę na każdy nowy audiobook w wykonaniu pani Edyty Jungowskiej. Od wielu lat zbieram w naszej biblioteczce książki czytane przez panią Edytę. Jej ciepły, wesoły głos, charyzma i sposób budowania emocji to mistrzostwo! Większość audiobooków znamy już na pamięć niemal całą rodzinką, więc tym bardziej cieszymy się na nowy.

„Momo” to aż 11 godzin niezwykłej historii. Autorem powieści jest niemiecki pisarz Michael Ende żyjący w latach 1929 – 1995.

Książka fascynująca, zawsze aktualna, barwna, trzymająca w napięciu, wielowymiarowa, cenna dla każdego z nas. Prawdziwa literacka perła.

koszyk

O czym jest historia? Ach, długo mogłabym pisać, ale nie chciałabym streszczać tej powieści, bo największa radość to chłonąć ją nieodkrytą.

Momo to mała dziewczynka. Ma czarne, kręcone włosy i czarne oczy. Pewnego dnia zjawia się w ruinach amfiteatru i tam zamieszkuje. Zaprzyjaźnia się z mieszkańcami miasteczka, dzieci kochają się z nią bawić, a dorośli wpadają do niej po rady i wskazówki. Jest takim lekiem na każde zło, po spotkaniu z nią każdy odnajduje spokój i radość. Sielankę w miasteczku burzą jednak szarzy panowie, którzy kradną mieszkańcom coś bardzo cennego i ważnego – czas!

Co na to Momo, czy zdoła uratować ludzi? Posłuchajcie sami.

Muszę przyznać, że ten audiobook przyprawił mnie o łzy. Ta przygodowa powieść ma w sobie tak wiele wartości, mądrych przesłań i przekazów, że każdy powinien ją poznać. Warto słuchać ją całą rodziną i rozmawiać o tym co najcenniejsze, a o czym w obecnych czasach zapominamy – o wolnym czasie, o uważności. Każdy z nas, bez wyrzutów sumienia powinien dać sobie przyzwolenie na nie robienie niczego wielkiego, na odpoczynek, na zatrzymanie się, na zrobienie czegoś tylko dla siebie.

Audiobook jak zawsze wydany jest z ogromną starannością. Projekt okładki i ilustracje wykonał Marcin Minor, muzykę przygotował klarnecista i mandolinista Paweł Szamburski oraz skrzypek Patryk Zakrocki. Mogę sobie jedynie wyobrazić jak wiele pracy i serca włożono w jego przygotowanie. Wielkie brawa dla wszystkich twórców, bowiem całość jest prawdziwą gratką dla każdego miłośnika literatury.

Bardzo polecam!

„Momo”

Czyta: Edyta Jungowska

Reżyseria: Jacek Sut

Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski

Muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki

Projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor

Czas trwania: 11 godzin

Dla dzieci: 9 – 13 lat

Wydawnictwo: JungOffSka

Jeśli macie ochotę zerknąć na inne audiobooki wydawnictwa JungOffSka,to poniżej przypominam Wam naszą kolekcję! Zapraszam do lektury. Wystarczy kliknąć w zdjęcie poniżej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.