„Miasteczko z bajki” – Wydawnictwo Papilon

Jesień rozgościła się u nas na dobre, a wraz z nią premiery przepięknych książek. Dziś chciałam zaprosić Was do lektury prawdziwej perełki autorstwa duetu: Doroty Gellner i Joli Richter Magnuszewskiej. W naszej domowej biblioteczce posiadamy wiele książek tej ilustratorki, a nawet miałam przyjemność poznać Ją osobiście, więc tym bardziej oczekiwałam na kolejne książki w Jej wykonaniu. „Miasteczko z bajki” to prawdziwa bajka! Książka jest w dużym formacie, ma w całości kartonowe 32 strony i obłędne ilustracje, wypełnione całą paletą barw, jakby ich twórczyni połączyła wszystkie pory roku.

21 melodyjnych, napisanych rymowaną prozą tekstów to spacer po miasteczku zamieszkanym przez zwierzęta. Przygotować się trzeba na iście bajkowe przygody, w których domy są jak złote i srebrne pudełka, a rynek i ratusz przystrojony jest dzwonkami i dzwoneczkami. Oprócz zabawnych i przyjemnie wpadających w ucho opowieści jest coś jeszcze. To miasto możecie zwiedzać. Już od pierwszych stron poznajemy dokładną lokalizację wszystkich ważnych obiektów: żabi domek, pasmanteria, wieża jeża, dom prosiaka, sklep sportowy, dom prababci i wiele innych. Jest tu ponad 20 postaci, które przeżywają niezwykłe perypetie. Cóż takiego przeżyła myszka gdy poszła na rynek w złotej pelerynce a tam grał kot na katarynce? Albo dlaczego gąska wysiadła z dorożki i wracała do domu na piechotę? Jak poradziły sobie kaczuszki kąpiące się w fontannie na rynku z kotem, który już ostrzył sobie na nie pazurki? O, jestem pewna że nie widzieliście nigdy owieczki, która włożyła sukienkę z wełenki, albo nie słyszeliście historii o suśle który układał się do snu ze stosem poduszek? Koniecznie zajrzyjcie do bajkowego miasteczka, w którym mali czytelnicy poznają jeszcze zająca, króliki, jaszczurkę, gąsienicę, psa, nietoperza, ropuszki, pająka, jeża, prosiaczka i krokodyla.

Książka jest przepięknie wydana, teksty nie są za długie, więc z powodzeniem można je czytać już maluchom. Brzegi są zaokrąglone, więc częsty kontakt  z małymi rączkami jest w pełni bezpieczny. Ogromnym atutem są wspomniane już wcześniej ilustracje. Zabawne, kolorowe, idealnie odzwierciedlające treść bajek. Podczas czytania dzieci same wyszukują bohaterów o jakich mowa i przeróżne szczegóły o których akurat usłyszą. Najmłodsi czytelnicy będą także samodzielnie z przyjemnością kartkować książkę i tworzyć własne opowieści. Idealna propozycja na wieczorną lekturę, jak również na długą zabawę w ciągu dnia, a także będzie idealną propozycją na prezent dla maluszka i przedszkolaka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Wartościowa, malownicza pozycja, którą warto mieć w swojej biblioteczce. Jestem pewna że zachwyci nie tylko najmłodszych, we mnie wywołała miłe wspomnienia z beztroskiego, szczęśliwego dzieciństwa. Autorka  znana z wielu cudownych książek dla dzieci, tekstów piosenek i słuchowisk radiowych wywołała ogromny uśmiech na naszych twarzach za cudowne rymy. Książka do czytania i zachwycania się!

 

Papilon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.