Mega Układanka – Buu Strasznie Fajne Zabawki – drewniane klocki

Wakacje dobiegły końca i czas szykować dzieci do przedszkola i szkoły. To również doskonały moment by pomyśleć o wartościowych pomocach edukacyjnych dla swoich pociech, z którymi będą mogły spędzać długie, jesiennie wieczory. Nam wakacyjny czas na świeżym powietrzu umilała „MEGA UKŁADANKA” z marki Buu Strasznie Fajne Zabawki, po którą moje dzieci sięgają bardzo często. Ta mozaika ma niesamowite możliwości i wykorzystać ją można na wiele sposobów.

 

 

MEGA UKŁADANKA zawiera:

  • drewniane pudełko
  • 70 kolorowych wielokątów: 10 sześciokątów, 5 prostokątów,  10 kwadratów,  15 trapezów,  15 rombów, 15 trójkątów
  • 30 dwustronnych plansz z szablonami do układania

Plansze zawierają obrazki jakie należy na nich ułożyć z drewnianych klocków. Tematyka jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tu zarówno kwiaty, pojazdy, zwierzęta, przedmioty. Stopień trudności także jest zróżnicowany, gdyż są ilustracje które wymagają mniejszej lub większej ilości klocków.

Znajdziemy tu również trzy poziomy plansz:

  • łatwej – z uwzględnieniem podziału na kształty i kolory elementów,
  • trudniejszej – przy wykorzystaniu oznaczenia wyłącznie konturów klocków,
  • najtrudniejszej – dopasowując wielokąty na podstawie „cienia” całego obrazu.

 

 

Możliwości do zabawy są nieograniczone i jedynym wyznacznikiem jest dziecięca wyobraźnia. Moi synkowie często bawią się układając obrazki na czas. Biją swoje rekordy i są coraz sprytniejsi podczas tych „zawodów”. Młodsze dzieci, np. dwulatki mogą klocki dzielić na zbiory ze względu na kolory i kształty, ćwicząc ich rozróżnianie. Przedszkolaki mogą tworzyć swoje własne obrazki, wieże, drogi dla autek, czy inne budowle.

Mega układanka ułatwia dziecku rozwój na wielu płaszczyznach, ćwicząc także koordynację wzrokowo-ruchową. W trudniejszej wersji stanowi trening logicznego myślenia i koncentracji. Jest również bazą do rozwijania wyobraźni, pozwala na kreowanie własnych wzorów.

Bardzo ważnym aspektem jest jakoś MEGA UKŁADANKI. Dewizą producenta jest wykorzystywanie wyłącznie materiałów naturalnych i ekologicznych: drewna i papieru. Marka Buu Strasznie Fajne Zabawki bazuje tylko na polskich surowcach, dokonując starannej selekcji spośród wielu dostawców. Dbają o to, by produkty były w pełni bezpieczne i przyjazne dzieciom. Każdy półprodukt spełnia restrykcyjne normy, dlatego możecie być pewni, że dajecie dziecku solidną i wartościową zabawkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy! Drewno jest ekologicznym, bezpiecznym i trwałym produktem, dlatego ta układanka posłuży na długie lata i pokolenia. Zestaw zapakowany jest bardzo solidnie, dlatego przechowywanie zabawki również jest atutem. Nie znajdziecie tu ani grama plastiku. Układanka z pewnością będzie wartościowym prezentem dla malucha i przedszkolaka.

 

koszyk

 

Buu

2 thoughts on “Mega Układanka – Buu Strasznie Fajne Zabawki – drewniane klocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.