Mama Mu na zjeżdżalni – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Z Mamą Mu i Panem Wroną znamy się od dawna. Ta szwedzka seria książek liczy obecnie osiem tytułów. Uzupełnić je można o komiksy oraz dwa zbiorowe opowiadania. A warto, bo to mądre, zabawne, pięknie zilustrowane lektury, które zainteresują każdego przedszkolaka.

Autorką książki jest Jujja Wieslander, zaś ilustracje przygotował znany nam doskonale z serii o Pettsonie i Findusie – Sven Nordqvist. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki, które niezwykle starannie wybiera wartościowe szwedzkie i francuskie pozycje jakie ukazują się pod ich skrzydłami.

 

 

W ciepły, letni wieczór stado krów odpoczywało na pastwisku, z wyjątkiem jej – Mamy Mu, która z przejęciem obserwowała bawiące się nad wodą dzieci. Zaintrygowała ją zjeżdżalnia, jaką właśnie ustawiono nad brzegiem kąpieliska. Tak bardzo chciała z niej skorzystać… Oczywiście Pan Wrona wszelkimi sposobami starał się odwieźć przyjaciółkę od tego pomysłu, ale na próżno. W efekcie ledwie zipał podsadzając krowę na drabinki. Wąska i niezbyt stabilna zjeżdżalnia przeraziła Mamę Mu. Przeszył ją strach i nadeszły próby zwątpienia, ale gdy Pan Wrona w końcu namówił ją do zjazdu okazało się że efekt był nie taki jaki być miał! Radość Mamy Mu  była ogromna, ale zjeżdżalnia zmieniła znacznie swój kształt. Ta dwójka będzie musiała szybko coś wymyślić, bo przecież najważniejsze żeby dzieci mogły się bawić.

Cudowny humor, komiczne dialogi, świetne ilustracje. Jeżeli nie mieliście okazji poznać tej serii, to bardzo polecamy! To jedna z lektur która daje dużo radości podczas czytania także rodzicom. Taki oryginalny duet nie pozwoli się Wam nudzić. Świetna lektura na zbliżające się ciepłe, letnie dni, jak i na długie deszczowe wieczory. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo

Dodaj komentarz