„Malina miód – dziewczyna” – Wydawnictwo MUZA

Kojarzycie pewną kobietę która mówi bardzo dużo, bardzo szybko i bardzo śmiesznie? Tak! To może być tylko „Pakośka” czyli Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, aktorka, autorka licznych scenariuszy i dziennikarka. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a przy okazji współtworzyła Kabaret Moralnego Niepokoju. Jej uśmiech i ogromne poczucie humoru jest wizytówką artystki, które przelała także na papier! Jest mamą prawdziwej Mai i Maliny – postaci literackiej, bohaterki swoich książek dla dzieci.

„Malina miód – dziewczyna”  to przesympatyczna dziewczynka, która podbiła nasze serca już w poprzedniej części – „Malina szał – dziewczyna”. Tym razem dziewczynka znów wyruszy w podróż… w czasie! Główna bohaterka i jej przyjaciele zmienią bieg historii. Jak zwykle będzie się działo dużo i szybko.

Mądra, sprytna, skora do żartów i dowcipna dziesięciolatka właśnie rozpoczyna piątą klasę szkoły podstawowej w Milanówku. Jej duże, zielone oczy i czochrające włosy znowu dają o sobie znać. Dziewczynka oprócz niecodziennej urody ma coś jeszcze – czarodziejskie szmaragdełko, dzięki któremu może podróżować w czasie. Nie rozstaje się z nim ani na chwilkę, gdy tylko wróciło do niej z przeszłości. Dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności dziewczynka wraz z przyjaciółmi i nową koleżanką wyruszają w podwójną podróż w czasie! Są to lata 80 XX wieku i prawie 100 lat wstecz, kiedy to Milanówek stał się polską stolicą jedwabiu.

Ale dlaczego MIÓD dziewczyna?  Oprócz ciekawej opowieści, która niesamowicie pobudza wyobraźnię jest jeszcze coś! – twórcza rozrywka – rysunkowe zagadki, językowe łamigłówki i propozycje kreatywnej zabawy – np. w projektanta mody.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Muza ukazały się dwa tytuły z serii: „Malina cud – dziewczyna” która została uhonorowana przez Zarząd Stowarzyszenia Autorów ZAiKS doroczną nagrodą za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci. Druga część trylogii „Malina szał – dziewczyna” którą także posiadamy w swojej biblioteczce to istny szał gdyż autorka zapewnia nie tylko masę humoru, ale i ruchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy perypetie Maliny dzieciom już od 7 roku życia. Świetna propozycja na wspólne rodzinne czytanie. Książka jest w twardej oprawie, a zabawne ilustracje Katarzyny Kołodziej dopełniają klimatu opowieści i nadają książce lekkości. To również doskonały pomysł na prezent dla małego czytelnika.

 

Znalezione obrazy dla zapytania muza wydawnictwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.