“Malina miód – dziewczyna” – Wydawnictwo MUZA

Kojarzycie pewną kobietę która mówi bardzo dużo, bardzo szybko i bardzo śmiesznie? Tak! To może być tylko “Pakośka” czyli Katarzyna Pakosińska – artystka kabaretowa, aktorka, autorka licznych scenariuszy i dziennikarka. Studiowała polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a przy okazji współtworzyła Kabaret Moralnego Niepokoju. Jej uśmiech i ogromne poczucie humoru jest wizytówką artystki, które przelała także na papier! Jest mamą prawdziwej Mai i Maliny – postaci literackiej, bohaterki swoich książek dla dzieci.

“Malina miód – dziewczyna”  to przesympatyczna dziewczynka, która podbiła nasze serca już w poprzedniej części – “Malina szał – dziewczyna”. Tym razem dziewczynka znów wyruszy w podróż… w czasie! Główna bohaterka i jej przyjaciele zmienią bieg historii. Jak zwykle będzie się działo dużo i szybko.

Mądra, sprytna, skora do żartów i dowcipna dziesięciolatka właśnie rozpoczyna piątą klasę szkoły podstawowej w Milanówku. Jej duże, zielone oczy i czochrające włosy znowu dają o sobie znać. Dziewczynka oprócz niecodziennej urody ma coś jeszcze – czarodziejskie szmaragdełko, dzięki któremu może podróżować w czasie. Nie rozstaje się z nim ani na chwilkę, gdy tylko wróciło do niej z przeszłości. Dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności dziewczynka wraz z przyjaciółmi i nową koleżanką wyruszają w podwójną podróż w czasie! Są to lata 80 XX wieku i prawie 100 lat wstecz, kiedy to Milanówek stał się polską stolicą jedwabiu.

Ale dlaczego MIÓD dziewczyna?  Oprócz ciekawej opowieści, która niesamowicie pobudza wyobraźnię jest jeszcze coś! – twórcza rozrywka – rysunkowe zagadki, językowe łamigłówki i propozycje kreatywnej zabawy – np. w projektanta mody.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Muza ukazały się dwa tytuły z serii: “Malina cud – dziewczyna” która została uhonorowana przez Zarząd Stowarzyszenia Autorów ZAiKS doroczną nagrodą za debiut w dziedzinie twórczości dla dzieci. Druga część trylogii “Malina szał – dziewczyna” którą także posiadamy w swojej biblioteczce to istny szał gdyż autorka zapewnia nie tylko masę humoru, ale i ruchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy perypetie Maliny dzieciom już od 7 roku życia. Świetna propozycja na wspólne rodzinne czytanie. Książka jest w twardej oprawie, a zabawne ilustracje Katarzyny Kołodziej dopełniają klimatu opowieści i nadają książce lekkości. To również doskonały pomysł na prezent dla małego czytelnika.

 

Znalezione obrazy dla zapytania muza wydawnictwo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *