„KUMPEL” – wartościowe czasopismo dla dzieci w wieku 6-10 lat.

Kumplowaliście się w dzieciństwie z czasopismami? Ja bardzo dobrze pamiętam ukochane „Cogito”, które towarzyszyło mi w czasach szkolnych. Było ogromną kopalnią wiedzy i pomysłów na przyjemną naukę. Powracając z sentymentem do tych wspomnień rozglądam się często za wartościowymi pismami dla swoich pociech. Jakiś czas temu wypatrzyłam miesięcznik edukacyjny „Kumpel”  skierowany do dzieci w wieku ok. 6-10 lat.

Po lekturze jednego numeru zdecydowaliśmy się na prenumeratę. A dlaczego? Zobaczcie sami, co skrywa w sobie „Kumpel” i dlaczego warto czytać go regularnie.

 

 

Pismo ukazuje się od roku 2004 i zostało wyróżnione w konkursie ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Znalazłam go także w szkolnej bibliotece moich dzieci, więc wiem że polecają go nauczyciele, bibliotekarze i wychowawcy świetlic. Moim małym czytelnikom  spodobało się to, że znaleźć mogą tu ogromną różnorodność. Numery obfitują w gry, zabawy, ciekawostki, komiksy i wiele przydatnych uczniom informacji, m.in:

 

  1. Zadanie na rozgrzewkę i strefa śmiechu – uczniowie mogą rozruszać szare komórki i pogłówkować rozwiązując dostosowane do wieku polecenia, lub poprawić sobie nastrój czytając zabawne żarty.
  2.  Mówię poprawnie – nasz ulubiony dział, w którym Ada – główna bohaterka i przewodniczka po „Kumplu” w kontekście codziennych, prostych sytuacji  wyjaśnia znaczenia stosowanych często powiedzeń (np. leżeć do góry brzuchem, kocia muzyka, stroić się w cudze piórka, wiercić komuś dziurę w brzuchu).
  3. Zagadkowo – kolejny fascynujący dział odkrywający przed dziećmi to wszystko co dzieje się w ludzkim ciele i otaczającym nas świecie (np. skąd bierze się czkawka, skąd wzięły się bursztyny, co Twój pokój mówi o Tobie, jak to było na turnieju rycerskim).
  4. Kombinuj z Adą lub Kombinuj z Kumplem – ciekawe, kreatywne zadania do rozwiązania, wspomagające jednocześnie prawidłowe zachowania np. poprzez wybranie przedmiotów niezbędnych do bezpiecznej jazdy na rowerze, a ponadto zabawy w układanie liczb w odpowiednim porządku, rebusy i wiele innych.
  5. Zwierzakowo – ciekawostki z życia zwierząt i fascynujące informacje o nich ukazane w bardzo przystępny sposób, tak że z pewnością wiele z nich zostanie w głowach naszych pociech na długo (np. co jedzą hipopotamy, kiedy uczą się pływać, jak śpią żyrafy i o co chodzi z ich plamkami).
  6. Piszę poprawnie – ważny dział pomagający dzieciom zmierzyć się z trudami gramatyki i ortografii. Mogą rozwiązywać krzyżówki,  uzupełniać teksty, a na końcu sprawdzić czy dobrze im poszło. Czasami trzeba także pokręcić kartką w kółko i śledzić wyrazy z daną literą. Taki sposób utrwalania wiedzy lubimy najbardziej!
  7. Jak to zrobić – świetna podpowiedź na mądre spędzenie wolnego czasu. Autorzy podają tu dokładne przepisy na wykonanie przydatnych gadżetów, lub zamieszczają przepisy na pyszności! My niedawno robiliśmy smakowite muffiny z borówkami amerykańskimi – wyszły obłędne. Znajdziecie tu pomysły na wykonanie ramki na zdjęcie, czy instrukcji jak posprzątać swój pokój – wielu osobom temat zapewne bardzo przydatny.
  8. Jestem bezpieczny w cyberprzestrzeni – bardzo potrzebny we współczesnym świecie temat o tym jak z uwagą i roztropnością korzystać z nowinek technologicznych. Jak nie marnować czasu w sieci, jak zachować umiar i jak dobrze wykorzystać to co daje nam nauka. Ponadto jak chronić się przed przemocą w sieci, oraz gdzie szukać bezpiecznych stron. Ten dział to duża pomoc także dla rodziców, którzy znajdą tu wiele cennych informacji i podpowiedzi z adresami przydatnych i w pełni bezpiecznych stron.
  9. Gra planszowa – pomysłowe, kolorowe, wygodne do wyrwania i np. zalaminowania gry do których z przyjemnością wracamy. Świetna propozycja na długą przerwę w szkole, czy na deszczowe popołudnie w domu. Nauka poprzez zabawę jest najprzyjemniejszym rozwiązaniem, a dzięki grze o znakach drogowych zasady poruszania się na drodze moje dzieci opanowały już do perfekcji.
  10. Test kompetencji dla trzecioklasistów – wygodna forma małego zeszytu, a w nim wszystko co potrzebne do utrwalenia wiedzy i sprawdzenia swych wiadomości. Zabawna forma i różna tematyka (moje ciało, droga, ruch to zdrowie i wiele innych).
  11. Komiks – to za czym moi czytelnicy przepadają! Pełne przygód opowieści z serii „ADA, JUNIOR I PIRAT”. Taka forma lektury zachęci do czytania nawet te dzieci, które na co dzień stronią od książek.
  12. Plakat – jakież dziecko nie lubi takiej formy dekorowania pokoju? U nas wystroje ścian zmieniają się często za sprawą plakatów właśnie. Pokaźna kolekcja córki rozrasta się co miesiąc. Można je także wykorzystać do szkolnych gazetek, czy zbierać w segregatorze.
  13. Recenzje książek – to co każdy miłośnik literatury lubi najbardziej! „Kumpel” dobrze zna się na pięknych i wartych uwagi książkach, dlatego znajdziecie tu polecenia prawdziwych perełek, które warto przeczytać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Kumpel” to pismo skierowane do dzieci ciekawych świata i chcących wiedzieć więcej. Starannie dobrany, autorski program zapewnia utrwalenie nabytej w szkole wiedzy i poszerzanie jej w wygodny dla ucznia sposób. Rozmaitość artykułów i przyjazny sposób przekazania wiedzy sprawia, że dzieci z chęcią zakumplują się z „Kumplem” a dodatkowo wyrobią sobie stały nawyk czytania, który z pewnością przerodzi się w pasję.

Polecam i zachęcam do prenumeraty, gdyż z doświadczenia wiem jak dużo radości sprawia dzieciom oczekiwanie na ich WŁASNĄ gazetkę. Poza tym nie trzeba biegać do kiosku w poszukiwaniu kolejnych numerów, tylko same i bez dodatkowych opłat za przesyłkę przychodzą do dziecięcych rąk. W prenumeracie cena za egzemplarz jest również niższa, a dodatkowo wykupując ją na rok otrzymacie jeszcze dodatkowe 10% RABATU dla czytelników bloga i otrzymacie w prezencie książkę rekomendowanej przez magazyn.

Tu zamówisz roczną prenumeratę z dodatkowym 10% RABATEM dla czytelników bloga: KLIK

Tu zamówisz prenumeratę półroczną: KLIK
Tu zamówisz pojedynczy numeru z bezpłatną dostawą: KLIK

 

Więcej o czasopiśmie przeczytacie klikając poniżej:

 

Kumpel

 

 

Dla starszych dzieci znaleźć możecie:

  • Victor Junior – dwutygodnik edukacyjny dla nastolatków w wieku 10-13 lat
  • Victor – dwutygodnik edukacyjny skierowany do gimnazjalistów oraz uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej (młodzieży w wieku 13–16 lat
  • Cogito miesięcznik społeczno-edukacyjny dla licealistów i uczniów technikum

 

 

6 thoughts on “„KUMPEL” – wartościowe czasopismo dla dzieci w wieku 6-10 lat.

  • 26/09/2017 at 09:39
    Permalink

    Oj pamiętam Cogito, oj kupowałam to namiętnie. Chętnie sprawdzę czy mamy w sklepie Kumpla i kupię go dla córki 🙂 Masz rację, wiekowo jest idealny dla niej 🙂

  • 26/09/2017 at 09:43
    Permalink

    To właśnie jest ciekawie przygotowane że czasopisma z Grupy Cogito dostosowane są do wieku i umiejętności dzieci. My teraz kupiliśmy pierwszy numer Juniora i zobaczymy jak on się sprawdzi 🙂

  • 27/09/2017 at 07:47
    Permalink

    W takim razie dla jakiego wieku jest Kumpel? Bo mamy w nim łączenie kropek, krzyżowkę czy labirynty na poziomie czterolatka, a z drugiej strony jest i gramatyka i mnóstwo reklam, nie bardzo dla dzieci (plus nawiązania do filmów – zgroza!)? Że nie wspomnę o plakatach na poziomie infantylnej 4latki* 😉 Marzy mi się odkrywcze czasopismo dla dzieci zainteresowanych nauką.

    *piszę na przykładzie numeru 10/2017

  • 27/09/2017 at 08:39
    Permalink

    Czasopismo skierowane jest do dzieci w wieku od około 6 lat (zerówka). Mój czteroletni Staś nie daje sobie rady z zadaniami, więc uważam że to nie dla niego, ale za to córka zbiera plakaty, lubi komiksy a starszy syn rozwiązuje krzyżówki i zbiera gry ze środka. Myślę że każdy znajdzie w Kumplu coś dla siebie 🙂

  • 27/09/2017 at 11:20
    Permalink

    Zwykła Matka,
    Zapraszamy do naszego sklepu internetowego edukram.pl. Tam możesz kupić zarówno pojedynczy numer naszego „Kumpla” z darmową dostawą prosto do skrzynki na listy, jak i prenumeratę w różnych wariantach. Gdybyś zdecydowała się na prenumeratę odezwij się do nas powołując na blog, a dostaniesz dodatkowy rabat 🙂 Pozdrawiamy Cię serdecznie!

  • 15/01/2020 at 14:29
    Permalink

    Uwielbiałam tego typu czasopisma 🙂 ja najpierw zbierałam „Victora” a później „Cogito” 🙂

Comments are closed.