„Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” – Patricia Geis

Witam Was dziś serdecznie wraz z książką pełną magii, iluzji i złudzeń optycznych. To pozycja, którą moje dzieci zafascynowały się od pierwszego wejrzenia i nie ma dnia aby do niej nie zaglądały. „Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych” autorstwa Patricii Geis z Wydawnictwa IUVI to świetna lektura dla dzieci według mnie w wieku szkolnym. Moja niespełna 9-letnia córka dobrze sobie z nią radzi, a 7 – letni syn jeszcze nie wszystko potrafi zrozumieć, ale idzie mu coraz lepiej i z dnia na dzień ma ogrom radości z poznania każdej nowej sztuczki. Książka jest w twardej oprawie, ma 32 strony, wydana jest na porządnym, grubszym papierze i jest przepięknie zilustrowana.

 

 

img_0311

Książka rozpoczyna się zaproszeniem na niesamowite widowisko, w którym ujrzycie aż 29 zaskakujących sztuczek w wykonaniu Królika Iluzjonisty i jego asystentki. Tu zmierzają się ze sobą dwie sfery – ta możliwa i nierealna. Jeżeli jesteście ciekawi takich trików jak: malejący cień, znikający kapelusz, teleportacja, lewitacja, wróżenie z kart, żarówka która się zaświeca, słoń o niezliczonych nogach, falujące prześcieradło, tajemnicze oczy, migające kropki, magiczne kręgi, niekończące się schody, tunel czasu, rosnący kapelusz, oraz wiele, wiele innych to ta książka jest dla Was. Wystarczy że przy każdej sztuczce przeczytacie krótkie polecenie, aby np. skupić wzrok na danym punkcie, lub zbliżyć twarz do książki i zasłonić oko, czy umieścić palec wskazujący między danymi przedmiotami, albo obserwować bacznie jeden punkt a następnie zmienić na wskazany przez autorkę, jak również umieścić książkę prostopadle do swojej twarzy i już i to wystarczy aby poczuć się jak w magii.

 

fullsizerender

k4

k3

k2

k1

k

 

Polecam serdecznie tę niesamowitą, pełną zabawy, odkryć i niebanalnych sztuczek książkę. Patricia Geis stworzyła lekturę zdecydowanie do wspólnego, rodzinnego czytania, odkrywania i śmiania się. W naszej biblioteczce zajmuje ona szczególne miejsce, a właściwie nie zabawia długo na półce, bo codziennie jest „w użyciu”. Z pewnością będzie świetnym prezentem na zbliżające się mikołajki. Dzieci przepadają za takimi publikacjami, w których dużo się dzieje i można doświadczać tak niemożliwych na pierwszy rzut oka rzeczy. Pozycja zdecydowanie warta uwagi w biblioteczce każdego małego i tego większego czytelnika.

 

Książkę tę jak i wiele innych świetnych tytułów zakupicie w promocyjnej cenie w mojej ulubionej

księgarni internetowej:

Dodaj komentarz